Zavřít reklamu

S blížícím se představením tří nových iPhonů unikají prakticky každý den různé informace, které nám mají nové jablečné smartphony přiblížit. Apple údajně představí 6,5“ a 5,8“ iPhony s OLED displejem, jejichž cena by měla být zhruba 900 a 1000 dolarů. Zajímavější je jistě pro mnoho lidí 6,1“ iPhone s LCD displejem, jehož cena by měla být okolo 600 dolarů.

Na Twitteru se vyrojila informace o tajemném zařízení v balíčku vývojářských nástrojů Xcode 10 s názvem „iphone xx“, které je také označováno jako „iPhone 9,7“. Podle iOS vývojáře Guilherma Ramba se jedná o nový iPhone, který bude obsahovat LCD displej a především pak procesor Apple A10. Dle jeho názoru je velmi pravděpodobné, že se jedná právě o nový iPhone s 6,1“ displejem.

Daň za nízkou cenu?

Od začátku bylo jasné, že pokud bude cena nového zařízení opravdu tak nízká, vybere si to na smartphonu nějakou daň. Už nějakou dobu se spekuluje, že v tomto modelu bude chybět duální fotoaparát. Na druhou stranu by měl mít moderní design, Face ID, 3 GB RAM a šušká se i podpoře dvou SIM karet.

Takto by měl iPhone X s LCD displejem vypadat:

Apple svůj čip A10 představil v roce 2016. Opravdu se ale není třeba bát nižšího výkonu, A10 drží krok v benchmarcích i s procesorem Qualcomm Snapdragon 845, který tepe i v například nedávno představeném Samsungu Galaxy Note 9. S ohledem na příchod iOS 12, který má být především zaměřen na optimalizaci a zlepšení výkonu, bude nový iPhone s LCD displejem, pokud se představí s tímto procesorem, běžet naprosto bez problému.

Pokud by Apple k něčemu podobnému skutečně sáhl, splnily by se některé předpovědi, které hlásaly, že nejlevnější letošní iPhone bude de facto druhou generací iPhonu SE. Když totiž Apple představil ten, osadil jej též starším procesorem, přestože vydal za pár měsíců iPhony s procesorem novým, což ale samozřejmě vzhledem k cenové politice tohoto produktu dávalo smysl. A smysl by to samozřejmě dávalo i u nynějšího 6,1″ iPhunu X.

iphone-6-1-wylsacom-2

Související články

Dnes nejčtenější

.