Zavřít reklamu

Je to pár hodin zpět, co Apple představil nový operační systém iOS s pořadovým číslem 12. Pokud i vy, stejně jako já, chcete risknout možné chyby systému – přiznejme si, v první verzi iOS 11 jich bylo požehnaně – a nainstalovat si iOS 12 už nyní, tak můžete. Přichystal jsem si totiž pro vás návod, jak být mezi prvními, co si nový iOS 12 budou moci nainstalovat a používat.

K tomu, abyste mohli instalovat vývojářské verze operačního systému iOS, potřebujete mít na vašem zařízení aktivovaný vývojářský profil. Vývojářský profil je v normálních případech zpoplatněný, my si ale ukážeme fintu, pomocí které jej získáte zadarmo. Po aktivaci vývojářského profilu už vás bude dělit jen krůček od toho, abyste na svém zařízení měli nový iOS 12 mezi prvními lidmi na celém světě.

Ještě před tím, než se do instalace iOS 12 pustíte, vás chci ještě naposledy upozornit na možné chyby v systému. Tyto chyby mohou klidně vyústit až k samovolným restartům zařízení. V tom lepším případě se může obnovovat například celé uživatelské rozhraní, nemusí 100% fungovat některé aplikace nebo se může zařízení přehřívat. Důrazně vám proto radím, abyste si udělali před instalací zálohu (nejlépe skrze iTunes), abyste pak mohli v případě problémů kdykoli ze zálohy zařízení obnovit a přejít tak zpět na stabilní systém.

Instalovat iOS 12 by tak měli jen zkušenější uživatelé, kteří vědí, jak se případně vrátit zpět a dokáží si tak poradit v momentě, kdy systém zkolabuje. Letem světem Applem nenese za návod žádnou zodpovědnost a systém si instalujete na vlastní riziko. Osobně však musím říct, že iOS 12 na mém iPhonu 6s šlape parádně a nevšiml jsem si (alespoň prozatím) žádných velkých chyb nebo bugů. Že by se Apple poučil ze skandálu s prvními verzemi iOS 11 a zabrousil tak zpět do starých kolejí? Je to možné. Pojďme si tedy společně krok za krokem ukázat, jak na to.

Jak nainstalovat iOS 12

  1. Na svém iPhonu nebo iPadu otevřete tento odkaz (je nutné odkaz otevřít z prohlížeče Safari)
  2. Odkaz vás přesměruje na server s uloženým profilem – reklam si nevšímejte a klikněte na tlačítko Slow Download (Free)
  3. Zobrazí se okno s upozorněním, ve kterém klikneme na Povolit
  4. Nyní klikneme v pravém horním rohu na možnost Nainstalovat (pokud máte i Apple Watch, nezapomeňte vybrat iOS)
  5. Zařízení se restartuje
  6. Po restartu přejděte do Nastavení –> Obecné –> Aktualizace softwaru
  7. Objeví se možnost instalace iOS 12, kterou potvrdíme

V případě, že máte nainstalovaný jiný vývojářský účet, je nutné jej před instalací nového odstranit. To učiníte tak, že přejdete do Nastavení –> Obecné –> Profil (úplně dole) –> rozkliknout profil –> Odstranit profil.

ios 12

Související články

Dnes nejčtenější

.