Zavřít reklamu

Apple v loňském roce provedl několik výrazných změn. Představil iPhone X s úplně přepracovaným designem a vypustil do světa systém iOS 11, který s sebou přinesl spoustu zajímavých funkcí, ovšem i několik velkých chyb. Postupně musela cupertinská společnost vydávat aktualizace s opravami chyb, aby se zbavila těch hlavních bugů. Nyní, den před představením nového iOS 12, je tak naprosto ideální příležitost zopakovat si, jaké největší chyby nás v iOS 11 sužovaly.

Mizející hodiny na uzamčené obrazovce

Chyba, kterou jste se nám do komentářů velmi často chlubili i vy a se kterou jsme se setkali i my v redakci. Je skoro až zarážející, že se něco tak hloupého, jako mizející hodiny a vlastně celý obsah uzamčené obrazovky, vůbec může v systému vyskytnout. Ještě hloupější ale je, že to tam Apple nechá i přes několik aktualizací. S problémem jsme se totiž mohli potýkat ještě poměrně nedávno.

Nefunkčnost dotykového displeje

Apple doporučuje, aby uživatelé nenechávali opravovat svůj iPhone v neautorizovaných servisech. Své by o tom mohli vykládat majitelé iPhonu 8, kteří si nechali opravit přístroj necertifikovaným technikem. Po nainstalování iOS 11.3 si totiž začali stěžovat na to, že jim přestal fungovat dotykový displej telefonu.

Předpokládalo se, že Apple chce přimět uživatele, aby si nechali vyměnit rozbitý displej v autorizovaném servisu, nicméně nakonec se ukázalo, že se nejednalo o záměr ze strany cupertinské společnosti, ale pouze o systémovou chybu, kterou Apple opravil v aktualizaci iOS 11.3.1.

Chyba autokorekce

Poměrně dost uživatelů v zahraničí trápil problém s autokorekcí. První anglická klávesnice nabízela autokorekci z písmena I na písmeno A. Potom se objevil ještě jeden problém, kdy při napsání anglického slova it autokorekce nabídla opravu na I.T, přičemž vyřešit problém nedokázal ani restartu telefonu.

iPhone X nereagoval v chladném počasí

Apple se v iOS 11 dopustil další chyby, která frustrovala majitele iPhonu X. Vlajková loď cupertinské společnosti přestala fungovat, jakmile se dostala do chladného prostředí. Spousta uživatelů si stěžovala, že jejich zařízení nereaguje na dotyk, když je telefon vystaven náhle chladnému počasí. Problém, naštěstí, nebyl hardwarového charakteru, ale softwarového, neboť zmizel po vydání aktualizace iOS 11.1.2.

Rychlé vybití baterie

Uživatelé se při výběru smartphonu ohlíží kromě jiného i na výdrž baterie. Velice rychle se však rozkřiklo, že iOS 11 vybíjí poměrně rychle baterii, což se samozřejmě uživatelům nelíbilo. Údajně první verze iOS 11 a následující aktualizace iOS 11.1 vybíjely baterii výrazně rychleji. Jelikož si už uživatelé nestěžují, zdá se, že další aktualizace problém vyřešily.

Siri na požádání přečetla zprávy

Jablečná zařízení jsou známá především tím, že jsou neuvěřitelně bezpečná. I mistr tesař se někdy utne, a tak se v iOS 11 objevila bezpečnostní chyba, která umožňovala číst skryté zprávy na uzamčeném iPhonu. Stačilo požádat Siri, aby přečetla příchozí zprávy. Chyba se údajně týkala verze systému iOS 11.2.6 a beta verze iOS 11.3, ale v ostré verzi iOS 11.3 byla chyba opravena.

Problémy s aplikacemi třetích stran

Systém iOS 11 přestal s podporou 32bitových aplikací. Znamená to tedy, že aplikace založené na 32bitové architektuře už na iPhonech s nejnovějším systémem nefungují, ale bohužel, přestaly fungovat i některé 64bitové aplikace, což vývojáře rozhodně nepotěšilo. Zatímco některé 64bitové aplikace nešly otevřít vůbec, jiné spadly hned po otevření.

Problémy s připojením

Další problémy se týkaly připojení Wi-Fi, AirPlay a Bluetooth. Někteří uživatelé si stěžovali na to, že se jejich iPhony nechtějí připojit k preferovaným sítím. Jiní zase uvedli, že mají problém se spojením přes Bluetooth, zejména v okamžiku, kdy se chtějí připojit k CarPlay. Objevily se také stížnosti na AirPlay. Apple byl však rychlý a všechny tyto potíže odstranil.

Chyba v aplikaci Kalkulačka

Pravděpodobně si vzpomínáte na banální chybu v aplikaci Kalkulačka. Pokud jste do telefonu rychle naťukali 1 + 2 + 3, druhé plusové znaménko se nenapsalo, a tak namísto + 3 vzniklo 23, což bylo s největší pravděpodobností zapříčiněno nevyladěnou a zdlouhavou animací klávesnice s čísly a symboly.

Špatné zobrazení textu

Další kosmetickou chybou bylo, že text z aplikace iMessage unikal z bubliny. Sice se chyba vůbec nijak nepodepsala na bezpečnosti systému, nicméně pro uživatele zakládající si na detailech mohla být značně frustrující. Dokonce se chyba objevila i v reklamě kalifornského giganta.

iOS 11

Související články

Dnes nejčtenější

.