Zavřít reklamu

Vypadá to, že zvláštní bubliny pod displejem a zobrazovací vady nového OLED panelu nejsou tím jediným, s čím se budou uživatelé iPhonu X muset vyrovnat. Stále více uživatelů si začíná na webových diskuzích stěžovat na to, že jim displej na jejich novém telefonu při nízkých teplotách vypovídá službu a na dotyk reaguje mnohem méně.

První zmínky o tom, že je dotyk na OLED displejích za sychravého počasí výrazně horší, se objevily na Redditu. Uživatel, který se s tímto problémem potýká, na diskuzi uvedl, že je prodleva mezi dotykem a reakcí displeje zhruba dvě sekundy. Mnohdy je pak jeho prst displejem ignorován úplně a akci musí mnohokrát zopakovat. S jeho problémem se téměř ihned po přidání příspěvku ztotožnilo poměrně mnoho uživatelů. “Musel jsem zadat svůj přístupový kód čtyřikrát, protože mi vždy chyběla nějaká číslice. Identifikace tváře mě nepoznala vůbec,” komentoval jeden z nich s tím, že jeho iPhone X zaregistruje v chladu zhruba jen 20 % všech dotyků displeje.

Jedná se o rozsáhlý problém?

Zprávy o zhoršené reakci displeje v chladu však nenaleznete jen na Redditu, i na Twitteru se pár podobných stížností najde. Problém se tak pravděpodobně objevuje o něco více než již zmíněné bubliny či zobrazovací vady. I v komentářích pod našimi články jsme pár nešťastníků, kteří si na špatnou reakci displeje v zimě stěžovali, nalezli.

Jediná oprava, která prý alespoň dočasné používání iPhonu X umožňuje, je uzamknutí a odemknutí displeje. Ten by pak měl alespoň na nějakou chvíli bez problému reagovat. Jelikož však přesnou příčinu problému neznáme, jiné řešení zatím nabídnout nemůžeme. Apple už však o problému ví a slibuje, že jej vyřeší v brzké softwarové aktualizaci.

Snad se tedy tyto problémy neprojeví ve větším měřítku. Pro běžné užívání telefonu by to bylo bezesporu velmi nepříjemné. Jelikož se však jedná zatím spíše o ojedinělý jev, není důvod k panice. Pokud se však problém projeví v následujících chladných měsících ve větší míře a Apple jej nedokáže vyřešit, bude mít problém.

Aktualizace: Apple se pro zahraniční magazín The Loop k problému vyjádřil. Uvedl, že si je chyby vědom a že pracuje na její opravě, která by měla přispěchat už s další aktualizací iOS. Z toho nám vyplývá, že se jedná o chybu softwarového charakteru.

iPhone-X-Not-Working-Cold-Weather-Unresponsive1

Zdroj: idropnews

Související články

Dnes nejčtenější

.