Zavřít reklamu

Jablečná společnost včera v podvečer oficiálně oznámila, v jakém termínu se uskuteční letošní vývojářská konference WWDC 2018. Jako již tradičně se tato událost uskuteční na začátku června, přesněji mezi 4. až 8. červnem v Kongresovém centru McEnery v San Jose. Tam uspořádal Apple svou WWDC i vloni a již tehdy se nechal slyšel, že je s tímto prostorem velmi spokojen, takže jeho opětovné zvolení není ničím překvapivým. Tušíte však, na co všechno se vlastně můžeme na této konferenci těšit?

Nové softwary

Červnová konference je považována spíše za softwarovou záležitost, tudíž se na ní s takřka stoprocentní jistotou dočkáme představení nového iOS 12, macOS 11 či 10.14, watchOS 5 a tvOS 12. U iOS 12 a macOS se pak údajně Apple zaměří především na zlepšení stability, výkonu a opravu všech chyb, které sužují nynější iOS 11 a macOS High Sierra. S nějakými obřími designovými úpravami tedy spíše nepočítejte.

Ničeho takového se tak nejspíš nedočkáme:

Co se týče watchOS 5, ten by mohl od Applu dostat spoustu nových sportovních treninků, nativní aplikaci pro analýzu spánku a hlavně několik nových ciferníků. Těch je totiž podle některých uživatelů na výběr poměrně málo a tudíž je potřeba v tomto směru zapracovat. O novinkách pro Apple TV však bohužel příliš nevíme.

Krom nových operačních systémů by se mohl Apple vyjádřit i k chystanému AirPlay 2, o kterém si můžete přečíst zde. Tato novinka se totiž očekávala již jako součást některé verze iOS 11, Apple se však k její implementaci stále nemá. Jednu chvíli to sice vypadalo, že se jej v chystaném iOS 11.3 skutečně dočkáme, novinka však záhy s příchodem nové bety zmizela.

Velmi zajímavou novinkou by pak mohlo být představení podpory univerzálních aplikací, na kterých prý Apple již nějakou dobu pracuje. Díky této novince bychom mohli pracovat s jedním typem aplikace jak na Macu, tak i na iPhonu či iPadu, což by mohlo být poměrně zajímavé jak pro vývojáře, tak i pro samotné uživatele. Krom toho pak jablečná společnost nejspíše ukáže i ARKit ve verzi 2.0, jehož předchůdce 1.0 představil právě na loňské WWDC.

Nové produkty

Ačkoliv bývala červnová WWDC zaměřena v předešlých letech spíše na software, vloni nám toho na ní Apple naservíroval opravdu spoustu. Krom vylepšených Maců jsme se totiž dočkali představení HomePodu, brutálně výkonného iMacu Pro či 10,5” iPadu Pro. Podle dosavadních prognóz mnohých analytiků se pak dá podobná úroda očekávat i letos.

Za téměř hotovou věc se bere představení nových iPadů Pro, které by se měly od základu změnit. Přijdou totiž o klasické Touch ID a o většinu rámečků kolem displeje, díky čemuž se svým designem nejspíše lehce přiblíží iPhonu X. Podle dostupných zpráv by měl Apple představit hned dva modely – menší 10,5” a větší 12,9” model. V těch pak bude tepat nový osmijádrový procesor Apple A11X, který jim zajistí skvělý výkon.

Další zajímavou věcí, kterou by nám mohl Apple ukázat, je upgradovaný MacBook Air. O tomto produktu se však zprávy poměrně rozchází a zatímco jedna strana tvrdí, že jablečná společnost jen stávající model zlevní, druhá je přesvědčena o jeho upgradu a zachování původní ceny. Pokud by však Apple skutečně sáhl po upgradu, dá se očekávat použití Retina displeje, po kterém mnoho uživatelů u levného Airu lační. Vylepšení by se však mohl dočkat i MacBook Pro a 12” MacBook. Minimálně v případě MacBooku Pro se však prý žádné velké novinky očekávat nedají.

Co se však naopak na WWDC neukáže je prý druhá generace oblíbeného iPhonu SE. S jeho představením se ještě před nějakým časem počítalo a bralo se za téměř hotovou věc, v posledních týdnech se však objevilo mnoho pochybností. Nad jeho příchodem začal pochybovat dokonce i analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities, který si myslí, že jej Apple buď nepředstaví vůbec, nebo bude jeho upgrade opravdu malý a spíše jej udrží při životě na dalších pár let, než že by z něj udělal dravce typu iPhone X.

Koncept iPhonu SE 2 od ConceptsiPhone:

Výčet nových produktů, které by nám Apple mohl na WWDC teoreticky ukázat, je poměrně působivý, nemyslíte? Nebudeme si však nalhávat, že jsou veškeré produkty zahaleny tajemstvím a takto dopředu je poměrně těžké říci, zda se skutečně jejich červnového představení dočkáme či nikoliv. Jediná jistota tak jsou ve výsledku nové softwary.

A na co se nejvíce z letošní WWDC těšíte vy? Rádi byste na ní poprvé viděli nový iPad Pro s Face ID, nebo si vystačíte s bezchybným iOS 12?

wwdc18_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější