Zavřít reklamu

Se zprávami o chystaných produktech, které by měl letos Apple světu představit, se v posledních dnech roztrhl pytel. Poté, co jsme se minulý týden dozvěděli například o levnější verzi HomePodu, snížení ceny legendárního MacBooku Air či nových iPadech, z nichž by měl jeden disponovat bezrámečkovým designem a systémem Face ID, totiž o víkendu obletěly svět další poměrně zajímavé zprávy. Zdroje portálu DigiTimes totiž uvedly, že se Apple chystá v průběhu roku představit i levný MacBook, který by měl disponovat Retina displejem.

Podle zprávy by měl Apple nový MacBook prodávat za stejnou cenu, jakou má nyní nastavenou u MacBooku Air. Na variantu s menším 128 GB úložištěm by tak nalepil cenovku 999 dolarů a u varianty 256 GB by pak visela cenovka 1199 dolarů. Hlavní zbraní nového MacBooku by pak měl být jeho displej, který by měl být prý srovnatelný s tím, kterým disponuje 13” MacBook Pro.

Zachová nový MacBook design klasického MacBooku Air? :

Těšte se na WWDC

Hlavním dodavatelem displeje pro tento MacBook by měla být společnost LG Display, která jej Applu začne dodávat v menším množství již v následujícím měsíci. Hromadná výroba by se pak měla rozjet koncem května či začátkem června. I díky tomuto načasování by tak měl Apple tento notebook představit právě na červnové WWDC. Za letošek by pak měl Apple těchto notebooků vyrobit zhruba šest milionů kusů, což se však zdá analytikům z DigiTimes přespříliš a odhadují, že bude toto číslo zhruba o třetinu nižší.

Nová zpráva však bohužel neobjasňuje to, zda se Apple nakonec rozhodne nynější MacBook Air z nabídky stáhnout či jej v ní ponechá a skutečně jen jeho cenu sníží. Bylo by však poměrně zvláštní, že by měl Apple ve své nabídce hned dva “entry” modely MacBooků za poměrně příznivou cenu. Nechme se ale překvapit. Jasno nám do celé zápletky vnese stejně až samotný Apple.

macbook-pro-2016-fb-7

Související články

Dnes nejčtenější