Zavřít reklamu

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že bychom se měli na letošní WWDC, která by se měla konat začátkem června, dočkat nových iPadů Pro. Ty by měly nově disponovat bezrámečkovým designem a technologií Face ID, která nahradí dosavadní Touch ID. A právě tuto informaci potvrdil před malou chvílí další zdroj.

Podle taiwanského deníku Econimic Daily News je Apple připraven představit 11” a 12,9” iPad Pro. Verze s 11” by pak měla teoreticky být právě 10,5” iPad se zúženými rámečky. Co se pak týče 12,9” verze, její tělo by se mohlo oproti předchozí verzi o něco zmenšit, aby se stala kompaktnější. Oba modely pak budou disponovat technologií Face ID a osmijádrovým procesorem Apple A11X, který výkonnostně překoná loňský A11 Bionic z iPhonu X a 8.

Krom potvrzení příchodu nových iPadů pak zpráva tvrdí, že se nových iPhonů dočkáme nejdříve ve druhé polovině letošního roku. Vypadá to tedy, že druhá generace iPhonu SE se nejspíše odkládá a Apple jí buď představí s jeho většími bratříčky v září, či ji letos nepředstaví vůbec. Pozitivem tak může být alespoň to, že je na letošní září i podle tohoto zdroje naplánována minimálně trojice iPhonů. Mělo by se jednat o druhou generaci iPhonu X, větší iPhone X Plus a levný 6,1” iPhone s LCD displejem, hliníkovými rámečky a designem známým z iPhonu X.

Koncept iPhone SE 2 od AppleiDesigner:

Konec jedné velké éry?

Ačkoliv by druhou generaci iPhonu SE uvítala opravdu spousta lidí, jeho příchod zpochybnil již před nějakým časem i velmi přesný analytik Ming-Chi Kuo. Podle jeho zprávy se totiž Apple raději plně zaměří na vývoj vlajkových lodí, než aby ztrácel drahocenný čas vývojem 4” modelu, který je ve srovnání s ostatními iPhony pro jeho portfolio o něco méně důležitý. Toto rozhodnutí by tak mohlo znamenat konec jedné velké „hranaté“ éry, kterou zákazníci Applu tolik milovali.

Těžko v tuto chvíli říci, zda jsou dnešní zprávy pravdivé či nikoliv. Pokud jste však začali naříkat nad tím, že se iPhonu SE opět nedočkáte, ještě chvíli počkejte. Stoprocentní jistotu o tom, zda se jej (ne)dočkáme, totiž budeme mít až po červnové WWDC či po zářijové keynote. Do té doby bych však osobně flintu do žita neházel.

iPad-2018-Face-ID iPhone X iPad X FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější