Další zdroj potvrdil, že iPady Pro s Face ID přijdou již v červnu. Nový iPhone SE naopak nečekejte

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že bychom se měli na letošní WWDC, která by se měla konat začátkem června, dočkat nových iPadů Pro. Ty by měly nově disponovat bezrámečkovým designem a technologií Face ID, která nahradí dosavadní Touch ID. A právě tuto informaci potvrdil před malou chvílí další zdroj.

Podle taiwanského deníku Econimic Daily News je Apple připraven představit 11” a 12,9” iPad Pro. Verze s 11” by pak měla teoreticky být právě 10,5” iPad se zúženými rámečky. Co se pak týče 12,9” verze, její tělo by se mohlo oproti předchozí verzi o něco zmenšit, aby se stala kompaktnější. Oba modely pak budou disponovat technologií Face ID a osmijádrovým procesorem Apple A11X, který výkonnostně překoná loňský A11 Bionic z iPhonu X a 8.

Krom potvrzení příchodu nových iPadů pak zpráva tvrdí, že se nových iPhonů dočkáme nejdříve ve druhé polovině letošního roku. Vypadá to tedy, že druhá generace iPhonu SE se nejspíše odkládá a Apple jí buď představí s jeho většími bratříčky v září, či ji letos nepředstaví vůbec. Pozitivem tak může být alespoň to, že je na letošní září i podle tohoto zdroje naplánována minimálně trojice iPhonů. Mělo by se jednat o druhou generaci iPhonu X, větší iPhone X Plus a levný 6,1” iPhone s LCD displejem, hliníkovými rámečky a designem známým z iPhonu X.

Koncept iPhone SE 2 od AppleiDesigner:

Konec jedné velké éry?

Ačkoliv by druhou generaci iPhonu SE uvítala opravdu spousta lidí, jeho příchod zpochybnil již před nějakým časem i velmi přesný analytik Ming-Chi Kuo. Podle jeho zprávy se totiž Apple raději plně zaměří na vývoj vlajkových lodí, než aby ztrácel drahocenný čas vývojem 4” modelu, který je ve srovnání s ostatními iPhony pro jeho portfolio o něco méně důležitý. Toto rozhodnutí by tak mohlo znamenat konec jedné velké „hranaté“ éry, kterou zákazníci Applu tolik milovali.

Těžko v tuto chvíli říci, zda jsou dnešní zprávy pravdivé či nikoliv. Pokud jste však začali naříkat nad tím, že se iPhonu SE opět nedočkáte, ještě chvíli počkejte. Stoprocentní jistotu o tom, zda se jej (ne)dočkáme, totiž budeme mít až po červnové WWDC či po zářijové keynote. Do té doby bych však osobně flintu do žita neházel.

|
12
Leitz

Diskuze

  Dan Tolar

  Skoda SEcka.. mel jsem v planu na jare poridit, ale takto nvm co ted ? mam 6ku… tak ze by Xko? Nebo pockat na podzim? Nebo na to srat? ?

  Reagovat

  do Xka by som ti moc neradil ísť. Je to ešte nedoladené do konca ako to ma byť…Radšej počkaj kym pridu s novym Xkom a Xplus ktorí by mal mat menej much a aj mensi výrez

  Reagovat

  Na Xku teda nevidím nic nedoladěného. Šlape jako hodinky a ovládání má naprosto top.

  Kdyby Apple u SE omladil jen vnitřek, tak ja vůbec nechápu, proč si něco takového kupovat. A tak nějak mám pocit, že SE je tak oblíbený jen kvůli nízké ceně. Kdyby udělali 4,7″ model s úzkými rámečky a ne úplně top HW, ale s nízkou cenou, tak to by byl nástupce SE. Ale další iPhone 5 už je jen modla lidí, co nezkusili jiný mobil.

  Reagovat

  Zrovna v téhle variantě s minimálníma rámečkama by se vyjímal Ipad MINI, krásně se dá držet jednou rukou, což ty větší jdou blbě bez toho aniž by se člověk dotýkal displaye. Škoda že tento model odstavili, teď by to byla skvělá lehká designovka.

  Reagovat
  Robert Váňa

  Zrovna v téhle variantě s minimálníma rámečkama by se vyjímal Ipad MINI, krásně se dá držet jednou rukou, což ty větší jdou blbě bez toho aniž by se člověk dotýkal displaye a nebolela ho ruka. Škoda že tento model odstavili, teď by to byla skvělá lehká designovka.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz