Zavřít reklamu

iPad Pro s Face ID? I to bude nejspíš brzy realita. Jablečná společnost totiž svému novému systému autentizace uživatele podle svých slov velmi věří a počítá s jeho využíváním i v dalších letech. I díky tomu bylo mnoho analytiků přesvědčeno o tom, že se v brzké době dočkáme implementace Face ID do jablečného tabletu. A jak se zdá, měli skutečně pravdu.

Po včerejším vydání první beta verze systému iOS 11.3 se pustilo mnoho vývojářů do prohledávání jeho firmware. Právě firmware systému iOS 11 nám totiž loni v září odhalil velmi zajímavé detaily o chystaném iPhonu X, takže nás Apple na pódiu Divadla Steva Jobse už ničím speciálním nepřekvapil. Pokud si však myslíte, že se Apple z této chyby poučil a data si do firmwarů pečlivě vybírá, jste na omylu. Vývojáři Guilherme Rambo a Filipe Espinósito, které si možná pamatujete z již zmíněného odhalování tajemství okolo iPhonu X, totiž našli v řádcích firmwaru opravdu zajímavé informace.

Ačkoliv nemůžeme v tuto chvíli se stoprocentní jistotou potvrdit, že je iPad Pro s Face ID na cestě,  řádky ve firmwaru tomu nasvědčují. Naleznete v nich totiž zmínku o iPad_Modern, čili “moderním iPadu. Na tom by nejspíš nebylo nic zvláštního, kdyby však Apple iPhone X ve svých předešlých firmwarech též neoznačoval slovem “modern”, tedy iPhone_Modern. Právě díky této spojitosti je tak spousta vývojářů přesvědčena, že se iPad Pro skutečně blíží.

Otazníků je pořád mnoho

Pokud se Apple skutečně k představení takto vybaveného iPadu Pro odhodlá, bude to jednoznačně znamenat obrovskou tabletovou revoluci. Podobnou hračku totiž zatím na trhu nenajdete, čehož si je samozřejmě Apple moc dobře vědom. Na druhou stranu bychom však měli veškeré nadšení minimálně do dalšího úniku informací korigovat. Přední světoví analytici v čele s Ming-Chi Kuem totiž počítali s představením iPadu Pro s Face ID spíše ve druhé polovině roku 2018. Pokud by tomu tak však bylo, Apple by jen těžko vkládal informace o tomto produktu do aktualizace systému, kterou vypustí v průběhu března.

Tak či tak je dnešní nález opravdu zajímavý a všem milovníkům iPadů vlévá novou krev do žil. Pokud je totiž nynější design, který se již řadu let prakticky nemění, nebaví, horká novinka, u které nalezneme jen minimální rámečky a absenci Home Buttonu, jejich pohled na věc jistě změní.

iPad X concept FB

Dnes nejčtenější

.