Zavřít reklamu

Barcelonská konference Mobile World Congress 2018 (MWC) je v plném proudu, a tak nejrůznější světové značky aktuálně zaplavují svět svými novými smartphony. Se svou troškou do mlýna přišel i Asus, který představil Zenfone 5. Už při prvním pohledu na telefon ale bylo novinářům jasné, kde se Asus při návrhu novinky nechal jasně inspirovat. Zenfone 5 je totiž téměř dokonalá kopie iPhonu X, jen s tím rozdílem, že na něm běží Android namísto iOS.

Asus se jasnou inspiraci u Applu ani nesnažil nějak skrývat. „Někteří lidé možná řeknou, že kopírujeme Apple, ale my se nemůžeme distancovat od toho, co lidé chtějí. Musíme se řídit podle trendů,“ prohlásil Marcel Campos, ředitel globálního marketingu v Asusu. Tímto prohlášením tak jasně řekl, že výřez iPhonu X je nyní trend, podle kterého se pravděpodobně bude řídit většina výrobců.

Otázkou ovšem zůstává, zda Asus se svým Zenfonem 5 nezašel až příliš daleko a nevytvořil prostě jen prachsprosotu kopii iPhonu X. Výřez v displeji totiž není to jediné, čím se inženýři z Taiwanu u kalifornského giganta inspirovali. Pokud totiž telefon otočíte, na zádech spatříte duální fotoaparát ve vertikální poloze, který je navíc na úplně totožném místě jako v případě iPhonu X. Jediným rozdílem je pozice blesku, ten se totiž nachází pod fotoaparátem, nikoli mezi čočkami. Fotoaparát je samozřejmě schopný optického přibližování a také pořizování fotografií v portrétním režimu.

Zenfone 5 si zachoval i snímač otisků prstů, která se nachází taktéž na zádech, přibližně v místě, kde na iPhonu X sídlí logo Applu. A aby toho nebylo málo, chlubí se Zenfone 5 i funkcí rozpoznání obličeje pro odemknutí telefonu, tedy v podstatě stejnou biometrickou autentizační metodou jakou je Face ID, jen s tím rozdílem, že Asus nezvládl dotáhnout funkci k takové dokonalosti jako jablečná společnost. Každopádně v telefonu je především proto, aby Asus nabídl svým zákazníkům skutečně vše.

Bohužel ani u výše vyjmenovaného Asus s kopírováním neskončil. 6,2palcový displej Zenfonu 5 totiž disponuje funkcí automatického přizpůsobení teploty barev, tedy v podstatě tím samým, co je u iPhonů 8 a iPhonu X označované jako True Tone. Podobně nechybí ani funkce pro zachování rozsvíceného displeje, když senzory poznají, že se na telefon díváte – opět vychytávka, kterou se pyšní iPhone X.

Asus Zenfone 5 vs iPhone X
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: The Verge

Související články

Dnes nejčtenější