Zavřít reklamu

Již několikrát jsme vám na našem webu ukazovali smartphony převážně čínských výrobců, kteří se při jejich vývoji nebáli inspirovat designem prémiového iPhonu X. Jednou z nejvíce povedených kopií je pak bezesporu model Leagoo S9, který však svět znal doposud spíše z různých úniků. Na dnešní WMC jej však společnost Leagoo konečně ukázala veřejnosti.

Společnost potvrdila, že u svého nového modelu použila klasický IPS displej s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 5,85”. Zájemci o tento model se mohou těšit i na autentizační metodu Face Access, která bude založena na skenu obličeje. Těžko však říci, co od ní vlastně co do bezpečnosti očekávat. Krom toho pak telefon nabídne i osmijádrový procesor, 4 GB RAM paměti, 3300 mAh velkou baterii, 32 GB interního uložiště, slot na microSD kartu. Těšit se ale můžete například i na snímač otisků prstů na zádech telefonu. V telefonu pak samozřejmě běží klasický Android. Kdybychom jej pak chtěli s originálním iPhonem X porovnávat, Leagoo by vyhrálo jak ve velikosti RAM (4GB > 3 GB), kapacitě baterie (3300 mAh > 2716 mAh) i počtu jader procesoru (8 > 6). Je však zcela jasné, že na čísla se v tomto případě v žádném případě hledět nedá.

A co že má být největším tahákem tohoto modelu? Krom pro někoho zajímavé hardwarové výbavy hlavně jeho cena. Ta totiž bude startovat na 149,99 dolarech, čili zhruba 3150 Kč, což je téměř desetkrát méně, než cena iPhonu X. Podle popisu na stránkách výrobce je však možné, že má Leagoo v plánu představit i jeden „prémiový“ model s označením Pro, jehož cena bude o něco vyšší. O tom však bohužel žádné zprávy nemáme.

Ačkoliv je tento model určen převážně pro asijský trh a speciálně pak pro země, jejichž obyvatelé si nemohou drahý iPhone X dovolit ale jeho design se jim líbí, neměl by být problém s jeho zakoupením a doručením do Česka. Leagoo totiž prodává své ostatní smartphony na portálu Aliexpress, takže se dá očekávat, že jej do své nabídky brzy přidá a začne jej do světa distribuovat.

Leagoo-S9-MWC-1

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.