Zavřít reklamu

Populární aplikace na rozpoznávání hudby, kterou před nějakým časem koupila společnost Apple, se dočkala další poměrně zajímavé aktualizace. Verze 11.7 podle vývojářů přináší lehce přepracované rozhraní, daleko jednodušší přidávání vyhledávaných skladeb do playlistu na Spotify či Apple Music a dokonce i jakési karaoke.

Ano, čtete dobře. Pokud si nově přes Shazam vyhledáte skladbu a ta vám v pozadí stále hraje, v sekci Texty se vám bude zvýrazňovat vždy ta pasáž, kterou umělec právě v písni zpívá. Z osobní zkušenosti můžu říci, že je tato novinka opravdu zajímavá a pro mnohé uživatele bude jistě přínosná. Když totiž pominu možnost notovat si s mým oblíbeným zpěvákem společně píseň, může sloužit tato funkce v Shazamu například i na zlepšení cizího jazyka, který slyšíme a zároveň si ho můžeme i číst a utvrzovat se v tom, zda jsme správně rozuměli. Bohužel je však zatím synchronizace textů ne zcela dokonalá a pokud skladbu například zastavíte, text ve Shazamu poběží dál. To by se ale mohlo v budoucnu změnit.

Krom zajímavé funkce synchronizování textu v reálném čase stojí v popisku aktualizace i zmínka o již zmíněném přepracovaném menu, které za vyhledávanou skladbou zobrazuje velkou fotku umělce, která pak ustoupí při scrolování do boku do pozadí. Tato novinka však byla v Shazamu dostupná již minimálně od minulé aktualizace a vývojáři ji tak nyní jen oficiálně oznamují.

Uvidíme, co si pro nás tedy Shazam pod křídly Applu přichystá do budoucí aktualizace. Vylepšení, které v poslední době přinesl, jsou však opravdu zajímavá a pro mnohé velmi přínosná. Snad v nich tak Apple naváže i v budoucnu.

2270-2

Související články

Dnes nejčtenější

.