Zavřít reklamu

Prakticky od chvíle, kdy se dostal HomePod do rukou prvních novinářů a o pár dní později i běžných uživatelů slyšíme na jeho kvalitu zvuku samou chválu. Mnozí recenzenti se dokonce nebojí říci, že je kvalita HomePodu o poznání lepší, než u konkurenčních reproduktorů, které jsou často řádově několikrát dražší. Podle Consumer Reports však HomePod zcela dokonalý přeci jen není.

Nezisková organizace Consumer Reports, o které jsme vás na našem webu již několikrát informovali, se zabývá shromažďováním informací a recenzí o produktech, díky čemuž se pak snaží zákazníkům pomoci při rozhodování, zda raději koupit ten či onen. Je tedy jasné, že na příchod HomePodu, který se objevila pultech obchodů teprve minulý pátek, musela organizace zareagovat a vydat zprávu, která má zákazníkům ulehčit rozhodování. A jak si tedy HomePod podle Consumer Report svede? Velmi dobře.

Rozdíly jsou nepatrné

Ačkoliv prý nedokončila organizace všechny potřebné testy, již nyní jsou přesvědčeni o tom, že je zvuk HomePodu opravdu velmi kvalitní, byť ne zcela dokonalý. Lepší zvuk totiž podle ní podává jak konkurenční Google Home Max, tak i Sonos One. Rozdíly jsou však podle všeho opravdu kosmetické a poznáte je hlavně u basů či středů, které nejsou prý takové, jaké by měly úplně být. V hodnocení organizace se pak odráží i uzavřenost jablečného ekosystému, který HomePod určitým způsobem omezuje.

Přestože jsou výsledku podobných testů poměrně zajímavé, je potřeba brát je s patřičnou rezervou. Kvalita zvuku se totiž hodnotí opravdu těžko, jelikož má každý hodnotitel jiné preference a tudíž jej více či méně osloví něco jiného. Když k tomu nakonec přičteme i testy Consumer Reports z minulých let, ve kterých upřednostňovali například starší telefony s vyměnitelnou baterií před novými vlajkovými loďmi či iPhone 8 před iPhonem X, máme obrázek o celém hodnocení poměrně kvalitní. Pokud se tak nad HomePodem rozmýšlíte, rozhodně se na něj zajeďte podívat do Velké Británie, USA či Austrálie a sami zhodnoťte, zda je pro vás tento reproduktor tím pravým.

homepod fb

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.