Zavřít reklamu

To, na co se mnoho z nás těšilo, je konečně tady. Specialisté ze společnosti iFixit konečně rozebrali chytrý reproduktor HomePod, který se začal ve světě prodávat teprve v pátek, a první své poznatky zveřejnili na svém webu.

Pokud jste byli doposud zvyklí na to, že si iFixit dával s rozebíráním elektroniky záležet a se vším si vyhrál pomocí svých šroubováčků a přísavek, bude pro vás dnešní “pitva” poměrně zajímavou podívanou. iFixit se totiž pustil do dobývání HomePodu opravdu se vší vervou a krom likvidace síťoviny, která kryje celé tělo HomePodu, se tentokrát rozhodl i pro použití pily. Ostatně, na celou operaci se můžete podívat v galerii pod tímto odstavcem.

Jak můžete sami vidět, HomePod působí takřka jako nedobytná pevnost, kterou rozeberete skutečně jen za pomocí hrubé síly. Lepidlem, šrouby a odolnými materiály totiž Apple při jeho vývoji rozhodně nešetřil, což se ostatně podepsalo i na jeho váze. Pojďme se ale společně podívat  na samotný obsah HomePodu.

Po odstranění spodní “nohy” HomePodu nalezli odborníci z iFixit 14pin konektor, který slouží s největší k pravděpodobností k testování či programování HomePodů při jejich montáži v tchajwanských továrnách. Podle jeho umístění je též prakticky jasné, že jej Apple nebude využívat k žádným diagnostikám či podobným věcem, jelikož je k němu opravdu špatný přístup.

K čemu je tolik paměti?

Další zajímavou věcí, která se v HomePodu objevila, je 16 GB paměťový čip společnosti Toshiba. Existence takto velké paměti je však s ohledem na to, že HomePod neumožňuje ukládání hudby přímo do něj, poměrně zajímavé. Těžko tak v tuto chvíli říci, zda má Apple s HomePodem v budoucnu ještě nějaké zajímavé plány, které mu vnukne pomocí aktualizace či nikoliv. Tak či tak naleznete v jeho útrobách ještě čip Apple A8, pod kterým je s největší pravděpodobností 1 GB RAM paměti, Výkon reproduktoru tak není vůbec špatný.

Asi vás nepřekvapí, že je HomePod podle iFixit velmi těžko opravitelný produkt. Proto si od ní vysloužil na stupnici opravitelnosti pouhý jeden bod z deseti, což jej pasuje do role téměř neopravitelného produktu. To se však dalo s ohledem na cenu mimozáručních oprav čekat. Její výše totiž dosahuje téměř ceny nového kusu, takže je poměrně pravděpodobné, že se Apple místo oprav vadných kusů uchýlí spíše k výměně za zcela nový produkt.

homepod ifixit fb

Související články

Dnes nejčtenější

.