Zavřít reklamu

Vsadím se, že valná většina má stále v živé paměti problém s kalkulačkou, se kterým se Apple po vydání veřejné verze iOS 11 potykal. Celá zápletka spočívala v tom, že se kvůli velmi dlouhým animacím při zvolení početního úkonu blokovalo psaní čísel. Pokud jste tedy rychle do kalkulačky napsali 1+2+3, dostali jste většinou číslo 23. To je však již naštěstí minulostí.

Ačkoliv jablečná společnost svou chybu aktualizací iOS 11.1 opravila a dlouhé animace odstranila, nebyla s výslednou podobou kalkulačky podle všeho spokojená. Animace při volbě matematických operací byly totiž důležitým designovým prvkem, který dotvářel pomyslnou celistvost aplikace, a jejich odstraněním byla dotaženost celé aplikace rázem pryč. Apple se tak rozhodl animaci při volbě matematických operací v iOS 11.3 navrátit.

Jak můžete vidět na videu výše, v porovnání s nynějším iOS 11.2.5 se animace kalkulačky skutečně chovají trochu jinak a již neproblikávají, což vypadá alespoň podle mého názoru o poznání lépe. Na druhou stranu však není pochyb o tom, že se jedná o naprosto nepotřebnou opravu, která žádného uživatele iOS a kalkulačky v něm nějakým způsobem neovlivní. I tak se ale sluší Apple pochválit za dotažení této drobnosti do konce.

Snad se tedy krom kosmetických úprav dočkáme v iOS 11.3 i slíbených vylepšení správy baterie či synchronizace zpráv na iCloud. Respektive, dočkáme se jich prakticky stoprocentně, otázkou však je, v jakém stavu budou. Vzhledem k tomu, jak důležitá však minimálně správa baterie a napájení pro majitele iPhonu je, věřím, že se Applu podaří dotáhnout k dokonalosti a minimálně v jejím případě se žádné chyby nedočkáme.

ios-11-calculator

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.