iStores.sk
iStores.sk

Obyčejné studentce střední školy se podařilo udělat rozhovor s Timem Cookem

CEO cupertinské společnosti Tim Cook si před nedávnem udělal čas na rozhovor se studentkou střední školy Rebeccou Kahn, která následně rozhovor zveřejnila na stránce National Center for Women & Information Technology jako součást nové série Innovator to Innovator.

Kahn dostala ve škole za úkol udělat rozhovor s osobou z technologického průmyslu, a tak nejprve poslala e-mail Cookovi. V podstatě ani nedoufala, že by jí CEO kalifornského giganta odpověděl, ale Cook po přečtení e-mailu s rozhovorem souhlasil.

Kahn a Cook spolu mluvili o různých věcech, například probírali, jak je důležité učit se programovat v mladém věku. Dále se shodli na tom, že je nezbytné podporovat ženy na vedoucích postech v technologickém průmyslu. A ještě Cook vysvětlil, že v každé firmě by měli lidé jednat s důstojností a respektem.

Ředitel Applu prozradil, že jeho životním cílem je pracovat pro nějaký vyšší účel, který považuje za jeho severní hvězdu. Uznal, že jeho životní cíl je ovlivněn časem, který strávil v Applu, a uvedl, že Apple se zaměřuje jen na specifické odvětví z důvodu, že chce odvést svou práci co nejlépe. Pokud by se totiž zaměřil na široké spektrum oblastí, výsledky práce by nebyly tak dobré, jako jsou teď.

Cook otevřeně přiznal, že i on sám několikrát selhal, ale jelikož je optimista, vždy se snaží ze selhání odnést nějaké poučení, aby se mu v budoucnosti nic podobného nestalo. Kdykoliv cítí, že selhal, říká si, že se musí stále dívat na svou severní hvězdu a pokračovat v pohybu, protože nejhorší věc, kterou by mohl udělat, je vše vzdát.

Jestliže si chcete přečíst celý rozhovor s Cookem v angličtině, stačí se podívat na stránku Aspirations in Computing. National Center for Women & Information Technology má v úmyslu zveřejnit další rozhovory s vedoucími pracovníky Applu.

Zdroj: MacRumors

Leitz
Vstoupit do diskuze (4)

Diskuze

  Dominik Strhak

  Nič zaujímavé 🙂 Tima Cooka neberiem ako niekoho dôležitého, dokonca si myslím že tam nemá čo robiť ! Umelo sa s neho stalo niečo čo nie je ! Keby spravila rozhovor s JOBSOM tak klobúk dolu 😀 Odkazujem súčasnému applu že na toto ste zabudli !!!!!

  Nemôžete sa jednoducho opýtať zákazníkov, čo chcú a potom sa to pokúsiť zostaviť. V čase, kedy to budete mať hotové, už budú chcieť niečo iné. Steve Jobs

  A čo sa teraz deje v Apple ? Chcete väčší display ?? Máte ho mať iphone s 6.8 palca ! Hmmmmm táto technológia by sa nám zišla kúpime tento startup a uvidíme. Toto robí apple teraz namiesto toho aby robil veci sám ako za čias jobsa !

  Apple potrebuje inpul ktorý mu chýba, chce to vymeniť vedenie je očividné že Cook nemá ciel kde vlastne apple smerovať a čo spraviť pre to aby sa s Applu nestala len ďalšia obyčajná technologická firma ktorých je tu plno. Mať uprataný stôl a nič nerobiť, nezmyselne podporovať všetkých diskriminovaných, dúhových atd. + Animoji to je teraz apple !!!! NIČ VIAC NIČMENEJ !

  Dominik Strhak

  Martin Majirský Presne tak ! 😀 Ale s tým rozdielm že dlho už žiť nebude 🙂 Každým rokom je to len horšie a horšie. Apple síce žiť bude ale nebude to už apple ako apple.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

iWant USB-C hub
iWant USB-C HUB: porty už vám chybět nebudou
11 produktů Applu, které se v minulosti prodaly za extrémní sumy
Počet nákupů na internetu přes miliardové PayU stoupl o 40 %, každá čtvrtá z mobilu nebo tabletu
Recenze Hyper Pearl: i dámy mohou milovat gadgety!
apple wwdc retro icon
Známe pravděpodobný termín vývojářské konference WWDC 2018
Podívejte se na úchvatné fotografie interiéru hlavní budovy Apple Parku vyfocené na iPhone X
Celý svět se baví bílými kruhy, které způsobuje HomePod na dřevě. Podívejte se na ty nejlepší vtípky
Apple chystá druhou sérii svého pořadu Carpool Karaoke
Apple Park ještě ani oficiálně neotevřel, ale už se v něm zranili první zaměstnanci
Shazam dostal v nové aktualizaci zajímavé vylepšení, které potěší všechny milovníky karaoke
Přední designér Volkswagenu tvrdí, že se automobilka při navrhování elektromobilů inspiruje u Applu
HomePod v tom není sám. Skvrny na dřevě pod sebou zanechává i jeho přímý konkurent
Někteří uživatelé HomePodu hlásí problémy s jeho připojením k HomeKitu
Warren Buffett věří Applu čím dál více. V minulém čtvrtletí do jeho akcií pořádně zainvestoval
Známe ceny dílů HomePodu. Apple na něm vydělá méně než se čekalo
Podívejte se, jak by mohly vypadat brýle pro rozšířenou realitu Apple Glass
Zvuk z HomePodu zní stejně kvalitně, ať už se nacházíte v jakékoliv části místnosti
Nad Apple Parkem bude platit zákaz létání s dronem