Zavřít reklamu

Tim Cook je hlavním hostem konference D10, kterou pořádá All Tihings D a za dobu její existence se ji účastnili lidé jako je Steve Jobs, Bill Gates a nejnověji pak CEO společnosti Apple Inc. Tim Cook. Rozhovor s Timem Cookem vedl známý novinář zaměřený na společnost Apple Walt Mossberg a Kara Swisher. Mossberg byl mimo jiné jedním z mála novinářů, kteří pravidelně dělali rozhovor se Stevem Jobsem a měli k němu téměř volný přístup. D10 je konference, na které se pravidelně objevují při rozhovorech velmi zajímavé informace, ne jinak tomu je také u Tima Cooka.

Na otázku co plánuje v roli CEO změnit na Apple odpověděl velmi zajímavě a doslova ve stoprocentním rozporu s tím, co předpokládali mnozí analytici včetně nás. Tim Cook odpověděl, že se plánuje zdvojnásobit tajemství okolo produktů. Doslova Tim Cook řekl větu ve smyslu: „Plánujeme zdvojnásobit tajemství na produktech, myslím to vážně!“ Na druhou stranu však bude podle Cooka Apple nejtransparentnější společností na světě, co se týká sociálních změn, dodavatelů, ekologie a odpovědnosti k životnímu prostředí.

Apple byl odjakživa legendární mimo jiné i tím, jak dokázal udržet tajemství okolo nových produktů. Bohužel v poslední době se mu to přestalo dařit. Vůbec první opravdu zásadní únik nastal spolu s představením iPadu, jehož fotografie se objevila na internetu několik hodin před oficiální Keynote na které jej Steve Jobs prezentoval. Od té doby zejména díky závislosti společnosti Apple na dodavatelské síti z Foxconnu, pravidelně dochází k poměrně zásadním únikům. Za vše však může především vzrůstající zájem o Apple a o veškeré informace s ním spojeny. Tím, že si Apple buduje vlastní dodavatelskou síť se chce mimo jiné vyvarovat také únikům informací o nových produktech. Nad vlastními zaměstnanci bude mít společnost mnohonásobně větší kontrolu než nad dodavateli z jiné společnosti.

 

Související články


Související články

Dnes nejčtenější