Zavřít reklamu

Podle agentury Reuters investuje americká společnost Apple 1 miliardu dolarů do nové továrny Sharp v Japonsku, kde by se již brzy měly začít vyrábět displeje pro novou generaci tabletu iPad. Sharp, který ještě před několika lety vyráběl nejkvalitnější displeje na světě by se tak měl stát hlavním dodavatelem displejů nejen pro iPady, ale i pro iPhony a další iOS zařízení. V současné době vyrábí displeje iOS zařízení Samsung, nicméně kvůli patentovým sporům již Apple přerušil spolupráci a vývoji procesoru Apple A6 a tak se předpokládá, že výroba displejů bude následovat.

V poslední době jde již o druhou investici do výroby hardwarových částí iOS zařízení. Nedávno totiž Apple investoval 1,2 miliardy dolarů do nové továrny Toshiby v Japonsku. Podle zdrojů Reuters by Toshiba měla dostat ještě dalších 200 milionů.

Nový iPad 3 by se měl začít prodávat na přelomu prvního a druhého kvartálu příštího roku. Zatím nejsou dostupné téměř žádné ověřené informace, ze zdrojových kódů iOS 5 však lze vyčíst, že nový iPad by mohl mít retina rozlišení displeje (tedy vzhledem k jeho rozměru jde o rozlišení 2048×1536).

Zdroj: Reuters

Související články

Dnes nejčtenější

.