Zavřít reklamu

Ještě ke konci minulého roku jsme vás informovali, jak pokračují přípravy nového a zároveň prvního Apple Storu v Rakousku, konkrétně ve Vídni. Tehdy jsme se zajeli na budovu podívat a pořídili několik snímků. Nyní o měsíc později jsme měli opět cestu do Vídně, a tak jsme nevynechali ani návštěvu Kärntner Straße, tedy ulice, kde bude nový Apple Store stát. A stejně jako před měsícem, i tentokrát pořídili pár fotografií připravovaného obchodu.

Úpravy budovy a jejího okolí jsou stále v plném proudu a Applu se již podařilo téměř dokončit chodník před vstupem. V době naší návštěvy dokonce jeden ze zaměstnanců už leštil skleněné vstupní dveře, a tak vše nasvědčovalo tomu, že Apple je již s přípravami u konce a svou kamennou prodejnu otevře co nevidět. Záhy se nám ale na malý okamžik naskytla podívaná do interiéru obchodu, kde bylo na první pohled patrné, že je stále na čem pracovat. Na své dokončení čeká ještě podlaha i strop a stejně tak regály zavěšené na zdech působily jako původní.

Do konce měsíce se tak s největší pravděpodobností Apple Store otevřít nepodaří. První návštěvníci by se mohli do obchodu podívat až někdy v průběhu února nebo začátkem března, ovšem i to je pouze náš hrubý odhad. Je dost možné, že Apple zdrží ještě další nutnosti a Apple Store své brány otevře až za několik měsíců. Stejně tak může společnost překvapit, vše dokončit během dvou týdnů a prodejnu otevřít už na konci února.

O vídeňském Apple Storu zatím víme, že by měl být třípatrový a bude se nést v designu nové generace, na jejíž podobě se podílel i šéfdesigner Applu Jony Ive. Prodejna stojí na adrese Kärntner Straße 11, což je v samotném středu Vídně. Jedná se o jednu z nejfrekventovanějších ulic v metropoli Rakouska, kde sídlí i mnohé řetězce s oblečením, šperky, kosmetikou apod.

Takto vypadal budova před tím, než se do úprav pustil Apple. Nový Apple Store nahradil pobočku ESPRIT:

Apple Store Viden leden 3

Související články

Dnes nejčtenější

.