Zavřít reklamu

Ačkoli na Apple Store v Česku si budeme muset nejspíš ještě pár let počkat, kousek za hranicemi vyrůstá jeden nový kamenný obchod Applu, který bude ideální pro fanoušky z Moravy a zejména pak ze Slovenska. Řeč je samozřejmě o Apple Storu ve Vídni, o kterém se zmínky objevily poprvé již před rokem a půl. Na začátku tohoto roku pak novou prodejnu potvrdil samotný Apple a včera jsme vám přinesli zprávu, že jeho přípravy se pomalu ale jistě blíží do finále. Právě v návaznosti na to jsme se dnes zajeli do Vídně na připravovaný Apple Store podívat, nafotit a přibližně tak odhadnout, kdy by se mohl otevřít veřejnosti.

Takto vypadal budova před tím, než se do úprav pustil Apple. Nový Apple Store nahradil pobočku ESPRIT:

Apple Store najdete na Kärntner Straße, což je v blízkosti náměstí Stephansplatz, které je přímo v srdci samotné Vídně. Jedná se o jednu z nejfrekventovanějších ulic ve Vídni, kde sídlí i mnohé řetězce s oblečením, šperky, kosmetikou apod. Vedlejší ulice je pak podobná pražské Pařížské, což napovídá, že je také velmi luxusním koridorem s mnoha módními prodejnami.

Samotný Apple Store by měl být třípatrový a bude se nést v designu nové generace, na jejíž podobě se podílel i Jony Ive. Po celé délce budovy budou obchod lemovat stromy, které v současné době pracovníci již umisťují na svá místa. Nicméně dláždění okolo Apple Storu ani fasáda nejsou ještě ani zdaleka dokončené a vzhledem k faktu, že bude betonové, pravděpodobně se obchod veřejnosti neotevře už mezi svátky, ale nejspíš až začátkem příští roku. Na budově zatím nevisí ani loga nakousnutého jablka, která však Apple pravděpodobně umisťuje až při dokončování prací.

Budovu jsme se pokusili nafotit ze všech stran snažili jsem se vyfotografovat také oblast za bariérou, kterou je celá budova obehnána. Bohužel pracovníci byli při fotografování poměrně nekompromisní a při snaze pořídit pár fotek nás ihned vyzývali k odchodu.

LsA Apple Store Viden FB

Související články

Dnes nejčtenější

.