Zavřít reklamu

Apple představil kompaktní iPhone SE před takřka dvěma lety, nicméně trh se smartphony se posunuje poměrně rychle dopředu, a tak spousta zákazníků volá po upgradu čtyřpalcového zařízení, který by přinesl výkonnější a rychlejší hardware. V posledních měsících jste toho mohli o druhé generaci iPhonu SE číst mnoho, například před týdnem jsme vás informovali o tom, že podle některých spekulací dorazí iPhone SE 2 na trh už v březnu.

Takhle nějak by mohla druhá generace iPhone SE vypadat:

Analytici sice předpokládají, že iPhone SE 2 se nedočká nějakých výrazných designových změn, ovšem na povrch nyní vypluly informace o tom, že přece jen by se měl zevnějšek čtyřpalcového jablečného telefonu mírně pozměnit. Podle všeho dostane skleněná záda, stejně jako je mají i loňské vlajkové lodě iPhone 8, 8 Plus a X, a tím pádem by podporoval bezdrátové nabíjení.

Sachin Bhatt na serveru tekz24.com píše, že jeden důvěryhodný zdroj tvrdí, že druhá generace iPhonu SE bude mít celoskleněná záda.

Vedle skleněných zad zůstane vzhled iPhonu SE nejspíše stejný, tedy nezmizí ani konektor pro sluchátka. Pokud by chtěl Apple odstranit tradiční 3,5mm jack pro sluchátka, musel by provést radikálnější změnu designu.

Současný iPhone SE je poháněn čipem A9, který byl použitý také u iPhonu 6s, zatímco druhá generace by se měla dočkat čipu A10 Fusion, 2 GB RAM paměti, 12MPx zadního fotoaparátu, 5MPx předního fotoaparátu a baterie s kapacitou 1 700 mAh, což by bylo více o 76 mAh, než má současná generace.

Apple nyní prodává iPhone SE v 32GB variantě za 10 490 korun a v 128GB variantě za 13 490 korun. Vybrat si můžete ze čtyř barev, a to stříbrné, vesmírně šedé, zlaté a růžově zlaté.

iPhone SE 2 colors FB

Zdroj: 9TO5Mac

Související články

Dnes nejčtenější

.