Zavřít reklamu

iPhone Xc: představí Apple levnou alternativu iPhone X?

iPhone X je nejen nejvyspělejším, ale také nejdražším telefonem v historii společnosti Apple. Cena je dokonce tak vysoká, že se nejedná o dalšího nástupce v modelové řadě, ale model, který je zcela samostatně a prodává se společně s iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Redakci našich kolegů z iDropnews.com tak napadlo, jaké by to bylo, kdyby Apple vytvořil také levnější variantu iPhone XC, která by útočila na trhy levnějších smartphonů, tedy levnějších alespoň podle Applu.

Vznikl tak koncept iPhone Xc, který by nabídl plastové nebo chcete-li polykarbonátové tělo, stejně jako tomu bylo u iPhone 5c. iPhone XC by mohl nabídnout TrueDepth kameru, která by umožnila využívání Face ID a Animoji a také čip A11 Bionic nebo dokonce A12. Samozřejmostí je pak absence Touch ID, jehož funkci by stejně jako u iPhone X zastalo Face ID.  Zatím co se na první pohled může zdát, že plast není to co si u iPhone v dnešní době dokážete představit, právě polykarbonátové tělo by měla jednak snížit cenu zařízení a také snížit náchylnost k popraskání zadní části, která je nyní ze skla. Navíc plast je zcela kompatibilní s bezdrátovým nabíjením a tak bychom nepřišli ani o tuto funkci.

K radikálnímu snížení ceny přístroje by však nestačilo pouze vyměnit zadní sklo za plast. Tím by se sice něco ušetřilo, ovšem bavíme se o pár dolarech, které by se jen těžko projevily na ceně přístroje, který se prodává za cenu okolo 30 tisíc korun. Radikální ušetření si autoři konceptu představují díky použití LCD panelu místo výrazně dražšího OLED panelu, který používá iPhone X. Právě změna displeje, konstrukčního materiálu šasi a zvýšení výroby kamer potřebných pro Face ID by mělo zapříčinit podle autorů konceptu radikální snížení ceny a telefon by se tak mohl prodávat za cenu 549$.

Jedná se samozřejmě jen o pouhou úvahu redaktorů jednoho magazínu, ovšem koncept vypadá poměrně zajímavě a víme, že duhové barvy Apple baví. Osobně si však myslím, že Apple se chce soustředit do budoucna především na prodej starších modelů za snížené ceny, tak jak to již řadu let předvádí. Navíc iPhone SE, který se prodává za 399€ a v akcích dokonce za 299€ je velmi dobrou odpovědí na telefony z nižšího cenového segmentu.iPhone Xc

|
19
Leitz

Diskuze

  Michael Šlehuber

  Twl jen to ne ? jestli to bude stejně kvalitní jako bylo 5c tak to teda chudáci co si to koupí ? pár kamarádek to mělo a furt si stěžovali že to nějak blblo a já s klasickou 5kou neměl jedinej problém ?

  Reagovat

  Skôr by ma zaujímalo, čo bude nasledovať budúci rok po 8, 8plus a X. Či bolo X-ko tento rok len niečo extra pri príležitosti desiateho výročia iPhone, alebo chce Apple robiť až 4 rôzne modely.
  Za Jobsa bol len jeden model. Potom pridali Plus, potom SE a teraz aj X. Dokopy teda 4 modely!

  Najlepšie by bolo spraviť 3 modely. Ja Plusko moc nemusím, ale je dosť ľudí, čo tabletofóny žiadajú. Takže:
  1. Malý iPhone so šírkou SE pre tých, čo majú radi malé telefóny. Za 500 USD.
  2. Stredný iPhone so šírkou modelu 8 pre väčšinu zákazníkov. Za 700 USD.
  3. Veľký iPhone o šírke 8 Plus pre tých, čo majú radi tabletofóny. Za 900 USD.

  Všetky tri s bezrámčekovými displejmi ako má X. A mimo displeja úplne rovnaký HW. Stredný model by mal navyše duálny fotoaparát a plusko ešte OLED displej.

  To by mi dávalo logiku.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz