Zavřít reklamu

Přiznání Applu, že své starší iPhony opravdu záměrně zpomaluje, které vydala jablečná společnost pod nátlakem jejich zákazníků před pár dny, má opravdu zajímavou dohru. Prohlášení totiž rozdělilo zákazníky na dva tábory, kdy jedni při Applu stojí a bezmezně mu věří, že se jejich iPhony nesnažil zpomalit záměrně a druzí jej naopak viní z toho, že je touto doposud tajnou taktikou nutí kupovat nové a nové telefony. Někteří zákazníci z druhého tábora se pak nebojí s Applem bojovat ani u soudu.

Před pár dny jsem vás informovali, že se na Apple snesly za jeho zpomalování telefonů, které však nikde neohlásil, první dvě žaloby. Netrvalo však moc dlouho a jablečná společnost se před soudem objevila nanovo. Podle nejnovějších zpráv je totiž jen v USA zažalována 24x a je velmi pravděpodobné, že se dalších žalob dočká i tento týden. Nejsou to však jen obyvatelé USA, kteří se nebojí s Applem bojovat i soudní cestou. Podané žaloby totiž hlásí i zákazníci ve Francii či dokonce Izraeli. I oni jsou totiž přesvědčení, že jednal Apple protiprávně a mají tím pádem nárok na odškodnění.

Takto markantně ovlivňuje Apple výkony starších iPhonů:

První omluvné gesto 

Ačkoliv je nynější situace pro Apple velmi nepříjemná, s první várkou kompenzací pro své zákazníky již přispěchal. Nově totiž nabízí výměnu baterií za sníženou cenu 29 dolarů (u nás 790 Kč, na Slovensku 30 €), která by měla výkon telefonu opět rapidně zvýšit. V následujících dnech či týdnech pak uvolní i nový update svého systému iOS 11, který by měl řešení pro zvýšení výkonu či správu baterie obsahovat. Přesné informace, co nám tato novinka přinese, však zatím bohužel nemáme. Osobně bych tak možná s výměnou baterie počkal alespoň do vydání aktualizace. Je totiž možné, že výkon vašeho iPhonu razantně zvýší i ta. Na druhou stranu však chybu s výměnou baterie rozhodně neuděláte. Tím spíš, když je nyní její výměna o poznání levnější.

Uvidíme, jak se bude celá kauza vyvíjet v následujících dnech. Faktem však je, že nejspíš ještě hodně dlouho neutichne a bude jablečnou společnost pronásledovat dlouhých pár měsíců. Snad se tedy ze své chyby poučí a v budoucnu se nic podobného opakovat nebude. Myšlenka zlepšení použitelnosti iPhonu či výdrže baterie je sice opravdu šlechetná, když se však promítne do výkonu, nejsou žádné tajnosti rozhodně na místě.

Apple slow iPhone FB

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.