Zavřít reklamu

Ačkoliv se iMac Pro prodává teprve krátkou dobu, kterou navíc přerušily Vánoce a oslavy Nového roku, na světlo světa začínají pomalu pronikat první detailní informace o těchto extrémně výkonných strojích. Po včerejším videonáhledu pod jeho kapotu tak máme i dnes jedinečnou možnost se s jeho vnitřními komponenty a jejich uspořádáním seznámit. Se svým detailním rozebráním totiž přispěchali odborníci z iFixit.

Hned na úvod se sluší říci, že s opravou či výměnou komponentů v iMacu Pro si jen tak někdo neporadí. iFixit sice zjistil, že RAM paměť, CPU a SSD disky vyměnitelné jsou, u CPU ani u SSD však není jejich funkčnost zcela zaručena. Apple si totiž nechal vytvořit tyto dvě věci přesně na míru svému novému iMacu, takže je podle odborníku z iFixit nejasné, jak by se iMac zachoval, pokud by se v výměně skutečně přistoupilo. Podobně na tom pak je i zbytek “vnitřností” tohoto počítače, které vyžadují pro jejich výměnu úplnou demontáž, což je též velmi komplikované. Jediné, s čím nebude problém, je výměna či zvětšení RAM paměti. Ta se sice vyměňuje též zcela novým způsobem a oproti klasickým iMacům s malým poklopem na zádech musí uživatel odloupnout kvůli jejich výměně displej, žádné těžké úkony ho už však poté nečekají.

Podívejte se, jak jednotlivé komponenty iMacu Pro vypadají:

Ústupek kvůli chlazení

Pokud se ptáte, proč k odstranění poklopu pro jednoduchou výměnu RAM pamětí Apple vůbec přistoupil, odpověď je vcelku jednoduchá. Jeho přepracovaný systém chlazení totiž potřebuje poměrně hodně prostoru a jeden z jeho vývodů je umístěn právě na místě bývalého poklopu. I díky tomu by měl nový iMac Pro zvládat bez větších problémů prakticky veškeré náročné úkony. Ventilátory jsou navíc naprosto tiché a s těmi v klasických iMacích neporovnatelné.

Co s týče samotného displeje, ten by měl být stejný jako u klasického 27” 5K iMacu, tedy od LG. Jelikož je však jeho fotoaparát a celkově kabely řešeny trochu jinak, není jeho nahrazení panelem i levnějšího iMacu možné.

Celkově hodnotí odborníci z iFixit jednoduchost oprav nového iMacu známkou 3/10, tedy jako horší průměr. Veškeré opravy jsou totiž podle nich opravdu obtížné a i samotné otevření iMacu je podmíněno zručností. Do oprav takto drahého stroje se tedy sami rozhodně nepouštějte. Ostatně, podobné poselství vyslalo do světa již video ze včerejška.

imac-pro-ifixit-teardown

 

Související články

Dnes nejčtenější

.