Zavřít reklamu

Začalo vás po včerejší bezpečnostní aktualizaci na Macu zlobit sdílení souborů? Přinášíme návod, jak to opravit

|
Kategorie:Mac
Diskuze 5 komentářů

Ačkoliv Apple včera vydal bezpečnostní aktualizaci, kterou opravil kritickou chybu umožňující vstup do systému prakticky komukoliv, vypadá to, že další problém naopak přinesl. Někteří zahraniční uživatelé si totiž začali okamžitě po instalaci bezpečností záplaty stěžovat na problémy související se sdílením souborů.

Jablečná společnost v návaznosti na jejich stížnosti vydala na stránkách podpory dokument, ve kterém postiženým uživatelům radí, jak ho v systému vyřešit. K aktualizaci, která by celý problém opravila, totiž vzhledem k počtu uživatelů s tímto problémem, nesáhne.

V tuto chvíli není zcela jasné, jaká je pravá příčina problémů se sdílením. Pokud byste však na něco podobného narazili, postupujte podle následujících kroku:

 1. Otevřete aplikaci Terminál (lze ji vyhledat přes Spotlight
 2. Zadejte příkaz sudo /usr/libexec/configureLocalKDC a potvrďte Enterem
 3. Do tabulky, která by vám měla po potvrzení příkazu vyskočit, vyplňte heslo správce Macu a opět potvrďte
 4. Ukončete aplikaci Terminál

Po provedení těchto kroků by měl váš Mac v případě, že měl též problémy, opět fungovat zcela standardně. Pokud by vám však tento návod nepomohl či vás tato tématika zajímala více, mrkněte na fórum Applu a pročtete si, jak se k problému postižení uživatelé staví.

|
5
Leitz

Diskuze

  Po aktualizácii bezpečnostnej záplaty mám aj ja problém zo zdieľaním. Vyskúšal som návod spomínaný v článku aj na stránkach Applu, ale po zadaní príkazu a hesla mi terminál napísal: „command not fund“.

  Reagovat

  Akože toto čo je? Páni bez urážky. Chcieť od zákazníkov Applu aby boli zdstný IT a používali terminál? To mi príde riadna nehoráznosť. Nie preto, že by to nedokázali, ale preto, že ľudia si produkty Apple kupujú hlavne aby takéto veci riešiť nemuseli. To že niečo zblbli, OK stane sa, ale nasierať si ľudí vyhláseniami tipu “ pre Vás sa nám neoplatí takúto našu chybu opravovať” . To je hodné Microsoftu.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz