Zavřít reklamu

Dnes ráno jsme vás informovali o velmi dobrých prodejích jablečných hodinek, které si díky obří celosvětové oblibě drží na prvním místě mezi nositelnou elektronikou. Nejsou to však jen hodinky, kterým se v silné světové konkurenci daří. Velmi dobrých výsledků dosahují i jablečné notebooky.

Už když před nedávnem Apple oznamoval své prodejní výsledky za Q4, potvrdil, že se prodeje Maců daří a meziročně vzrostly. Nejnovější průzkum trhu společnosti TrendForce nám však přináší informace ještě přesnější a navrch nám dává možnost prodeje Applu porovnat s prodejci ostatními.

Jablečná společnost si oproti předchozímu čtvrtletí o jedno místo v žebříčku polepšila a přeskočením Asusu se vyhoupla na celkové čtvrté místo. Její podíl na světovém trhu tak činí slušných 10,4 %, což je též oproti předešlému čtvrtletí solidní zlepšení.

Táhnou jak výkonné MacBooky Pro, tak kompaktní MacBooky

Lví podíl mají na prodejích. notebooků i nové MacBooky Pro, jejichž prodeje se oproti předchozímu čtvrtletí o 11,3 %. Špatně si však nevedly ani kompaktní 12” MacBooky, které zaznamenali též velmi dobré prodeje. Jak na tom však byly MacBooky Air jsme se z průzkumu trhu bohužel nedozvěděli.  Jelikož je však tento vstupní model díky své dlouhé výdrži baterie, líbivému designu a velmi příznivé ceně mezi mnohými lidmi pořád velmi oblíbený, dají se očekávat solidní prodeje i u něj.

macbook-sales-q3-2017

A kdo že vlastně trhu s notebooky vládne? Jak můžete vyčíst z tabulky, největší podíl na trhu drží v tuto chvíli společnost HP, která si oproti minulému čtvrtletí poměrně solidně polepšila. Druhé místo pak náleží Lenovu, které si však drží podíl stále stejný. Dell na třetí příčce si však oproti předchozímu čtvrtletí dokonce mírně pohoršil.

Uvidíme, jak se bude situace na trhu s notebooky vyvíjet dále. Vzhledem k propadu Dellu a zvyšující se oblibě notebooků od Applu bychom se však mohli za pár let klidně dočkat zajímavých změn v pořadí. Při pohledu na tabulku je však více než jasné, že je to běh na dlouhou trať.

12palcovy Macbook 2017 FB

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.