Zavřít reklamu

Na trhu se smartphony máte na výběr mezi třemi hlavními systémy: Androidem, Windows Phone 7 a iOS. Analytik Michael Walkley z firmy Cannacord Genuity provedl analýzu prodejů u obou amerických operátorů, kteří prodávají iPhone a iPad, tedy AT&T a Verizon. Jen poznamenám, že v Americe se stále prodává iPhone 3GS 8GB verze. A nyní už k samotné analýze. Jak sem již psal v úvodu, Michael Walkley provedl analýzu prodejů za měsíc duben u obou zmíněných operátorů. Výsledek je takový, že u AT&T iPhone 3GS 8GB za cenu 49 dolarů válcuje v prodeji HTC Inspire (4G) a dokonce i Motorolu Atrix. S iPhone 4 je to stejné. Ten je v Americe stále obrovským hitem a stále je nejprodávanějším smartphonem. Spousta uživatelů však už netrpělivě čeká na iPhone 5. generace.
Apple se svými iOS přístroji pomalu vytlačuje i RIM, který je v Americe nesrovnatelně úspěšnější než na tuzemském trhu, Android si mezitím ukrajuje zákazníky Microsoftu, jehož Windows Phone 7 zatím není vůbec úspěšný.

U druhého operátora, známého amerického poskytovatele CDMA sítě, Verizon, který má ve své nabídce iPhone 4 CDMA a iPad 1. a 2. generace Walkley zkoumal prodej zařízení Apple iPad 1. generace. Operátor měl na měsíc uskladněno několik tisíc kusů, které se prodaly během prvních dvou týdnů měsíce dubna. Nejvíce se u Verizonu prodává iPad 1. gen ve verzích 16 GB a 32 GB, snad díky cenové dostupnosti nebo uživatelům tyto velikosti vyhovují a verze s 64 GB je již zbytečným luxusem.

O tom, že iPad je zatím nejúspěšnější tablet na celosvětovém trhu, nemůže být pochyb. Opět se mu snaží konkurovat RIM se svým BlackBerry PlayBook, který je však zatím spíše propadák, a tablety s Androidem 3.0 se teprve začínají prodávat. Dle Walkleyho budou iPhone a iPad stále patřit k nejprodávanějším zařízením na americkém trhu. Dle jeho názoru by také měl nový iPhone dosáhnout skvělých výsledků. Dále Walkley předpokládá, že u Verizonu bude iPhone nejúspěšnějším smartphonem i nadále. Není žádným překvapením, že dle jeho názoru bude iPad 1. i 2. generace nejúspěšnější tablet minimálně do konce tohoto roku.

Související články

Dnes nejčtenější