Zavřít reklamu

Možná si vzpomínáte na jeden říjnový článek, ve kterém jsme vás informovali výsledcích testů fotoaparátů iPhonu 8 Plus v porovnání s Pixelem 2. Test tehdy vyzněl výrazně lépe pro telefon od Googlu. Už tehdy jsme však naráželi na to, že se muže pořadí nejlepších fotomobilů světa příchodem iPhonu X ještě hodně promíchat. Tak žhavé to ale podle testů nakonec není.

Portál DxOMark, který prováděl i již zmíněný říjnový test, zveřejnil před malou chvílí i výsledky jejich testů fotoaparátu iPhonu X. Ten Applu v žádném případě ostudu neudělal, za Pixelem však o jeden bod nakonec zaostal a musí se tak spokojit se druhým místem.

Výsledky testů jsou celkem jasné. “Osmičkové” iPhony, které v testech získaly 92, respektive 94 bodů, přejela nová desítka vcelku s poklidem a připsala si rovných 97 bodů. Může za to hlavně vylepšený teleobjektiv a výrazně lepší přední fotoaparát, který dá všem fanouškům selfie obrovský důvod k radosti. I režim Portrét se zdá být na iPhonu X o nějaké to procento povedenější.

iphone x vs iphone 8 plus

Velkým benefitem fotoaparátu iPhonu X je i mistrovsky zvládnuté světlo. Jeho nedostatek ani přebytek totiž fotografie nijakým výrazným způsobem neznehodnotí. Fotit tak můžete prakticky kdykoliv a kdekoliv, fotografie se budou blížit dokonalosti skoro vždy.

iphone x comparison
iphone x comparison 2

Video podle testu mírně pokulhává

Opravdu skvělý dojem, kterým se iPhone X při fotografování zapsal, si však trochu pokazil klasickým záznamem videa. Ačkoliv je i to opravdu výborné a 4K rozlišení při rychlosti 60 fps je pro mnohé velkým lákadlem, test DxO ho jako zcela dokonalý neshledal. Právě kvůli videu tak dostal fotoaparát iPhonu X “pouze” 97 bodů, což je o jeden bod méně než konkurenční Pixel 2.

Odborníkům z DxO se nelíbilo hlavně horší zaostřování, šum či celkově horší kvalita záznamu v horších světelných podmínkách. Pokud je však světlo dobré, nahrává iPhone X opravdu vynikající záznamy, za které by se nemusel stydět kdejaký kameraman.

To, že je v konečném zúčtování horší, vás však rozhodně děsit nemusí. V kategorii fotografií dosáhl nejvyššího skóre, které společnost kdy udělila a video bylo natáčeno v 1080p při 30 fps, což mohlo výsledek také lehce ovlivnit. Navíc jsou veškeré podobné testy poměrně subjektivní a podepíše se do nich z velké části i to, jaký vkus má člověk, který testy provádí. Ani udělování bodů není mnohdy zrovna příliš objektivní a to, kolik přesně bodů si zasloužíte za to a to, není víceméně nikde sepsáno. Berte tedy veškeré podobné testy spíše orientačně. Ostatně, i kdybyste je tak nebrali, fotoaparát iPhonu X z něj stejně vyjde jako fenomenální hračka, která vás nezklame.

dxo-iphone-x-lead
LSA-iPhone-X-camera FB

Dnes nejčtenější

.