Zavřít reklamu

Dopoledne jsme vás na našem druhém webu informovali o tom, že se v testu fotoaparátů iPhonu 8 Plus a Samsungu Galaxy Note8 odborníci shodli na jejich vyrovnanosti a telefony se tak rozešly smírně s tím, že jsou oba na trhu se smartphony po stránce fotoaparátu nepřekonatelné. Už při psaní tohoto článku jsme však tušili, že zamíchání kartami může přijít dříve, než se nadějeme. Přesně to taky skutečně nastalo a oba telefony se musí před novým vládcem světa fotoaparátů ve smartphonech poklonit.

Korunu pro nejlepší fotoaparát ve ve smartphonu získal teprve včera představený Google Pixel 2. Ten si vzali ihned po představení na paškál odborníci z DxOMark a nestačili se divit. I když má telefon “pouze” klasický jednočočkový fotoaparát, dosahuje neskutečných kvalit a iPhone 8 Plus se Samsungem Galaxy Note8 překonal v bodování společnosti o skvělé 4 body (obdržel 98 bodů ze 100 možných – pozn. red.).

A co je na novém Pixelu 2 tak unikátní? Jeho hlavní síla je prý skvěle zvládnuté video, úžasná reprodukce scény, barevné vykreslování a nepřekonatelné zaostřování, díky kterému mohou vyniknout i ty nejmenší detaily focené ve světelných podmínkách.

Jediné slabší místo je podle odborníků focení v extrémně špatném světle, ve kterém vzniká ve fotografiích lehký šum. S ohledem na ostatní vlastnosti fotoaparátu a to, čeho dosahují za stejných podmínek jeho konkurenti, je však tato drobná kaňka opravdu zanedbatelná.

Kameramani zajásají 

Je jasné, že portrétní fotografie či zoomování, na které jsou zvyklí uživatelé Note8, u nového Pixelu 2 nenalezneme. I přesto se však investice do tohoto telefonu podle odborníků na fotografii vyplatí. Obzvlášť ti, kteří si potrpí na kvalitní videa, jeho přednosti určitě ocení. To je totiž podle webu DxOMark zvládnuté nejlépe ze všech telefonů současnosti.

I když je 98 bodů opravdu impozantní číslo, dá se ještě překonat. Ostatně, přesně proto si nechali hodnotitelé poměrně slušnou rezervu. Obecně se totiž očekává, že nový iPhone X přinese do světa fotoaparátů další svěží vítr a úroveň kamer ve smartphonech zase o něco pozvedne. Nový Pixel však nastavil laťku opravdu vysoko, porovnání dvou fotografických králů bude tedy rozhodně zajímavé. Uvidíme za měsíc.

Google Pixel 2 FB

Související články

Dnes nejčtenější