Zavřít reklamu

Google dnes na své tiskové konferenci představil druhou generaci svých vlajkových smartphonů řady Pixel – Pixel 2 a Pixel 2 X. Zatímco Pixel 2 vypadá jako by z oka vypadl svému staršímu bratříčkovi z minulého roku, větší Pixel 2 XL přichází s významnými změnami a drží tak krok se současným trendem minimálních rámečků okolo displeje.

Menší Pixel je vybavený 5palcovým Full HD OLED displejem (s jemností 441PPI), který je obehnán skutečně silnými rámečky, čímž telefon působí, jako by zaspal dobu minimálně o dva roky. Pixel 2 XL se naproti tomu chlubí 6palcovým OLED panelem s rozlišením 2880 x 1440 (538 PPI), který obepínají tenoučké rámečky. Zajímavostí je, že ačkoli displej obou bratříčků se liší velikostí přesně o 1 palce, rozměry telefonů jsou téměř totožné (2 XL je jen nepatrně vyšší).

Záda obou telefonů ale opět zdobí sklo spolu s hliníkem, nicméně letos se čtečka otisků prstů, která je podle Googlu nejrychlejší na světě, přesunula ze skleněné části na hliníkovou, což je v případě menšího modelu v podstatě jediný výrazný designový rozdíl oproti loňskému modelu.

Na zadní části se ještě vyjímá fotoaparát, který je u obou modelů stejný –  12,2Mpx snímač se světelností f/1.8 a optickou stabilizací obrazu (OIS). Google se nechal slyšet, že nové fotoaparáty využívají funkci zvanou “dual-pixel,” která doslova rozděluje každý pixel na dva. To znamená, že pixely jsou letos o něco menší (1,4μm oproti loňské hodnotě 1,55μm) a zároveň jsou nové vlajkové lodě Googlu schopny nabídnout některé funkce duálního fotoaparátu, přestože dva snímače nemají. Novinkám tak nechybí režim Portrét, který již známe z iPhonu 7 Plus a 8 Plus, nebo třeba rychlejší autofokus. Zajímavé ale je, že portrétní režim nabízí i přední 8-megapixelová kamera, která funkcí „dual-pixel“ nedisponuje.

Google přichází i s vlastní verzí Live Photos z iPhonů, kterou pro změnu označuje jako Motion Photos. Živé fotografie ale fungují v podstatě úplně stejně – nahraje se 3-sekundové video před i po pořízení snímku (1,5 vteřiny před a stejně tak i po) a následně se vše zabalí do jednoho souboru. Software ale chytře automaticky odstraní nechtěné záběry, pokud například telefon po pořízení snímku rychle strčíte do kapsy.

Fotoaparáty nových Pixelů tak mají rozhodně co nabídnout a Google opět ukázal, že některé věci lze řešit efektivně i softwarově a není potřeba hyzdit záda druhým fotoaparátem. Viceprezident produktového managementu Googlu, Mario Queiroz, se nechal slyšet, že nové Pixely poskytl prestižnímu webu DxOmark na předčasné otestování a obdržely skóre 98 bodů, čímž předběhly nejenom iPhone 8 Plus, ale také Samsung Galaxy Note8, který se tak na trůnu ohřál jenom pár hodin. Nový Pixel 2 i 2 XL jsou tedx nejlepšími fotomobily současnosti.

Další zajímavosti a specifikace telefonu:

 • Snapdragon 835 (v současnosti nejvýkonnější procesor pro telefony s Androidem)
 • 4 GB RAM
 • 64GB a 128GB úložiště
 • stereo reproduktory
 • rychlé nabíjení
 • USB-C port
 • absence 3,5mm jacku
 • podpora rozšířené reality – do fotografií a videí lze přidávat různé AR samolepky, 3D postavy a emotikony
 • Always-on displej (neustále ukazuje notifikace apod.)
 • Always-on mikrofony (naslouchají nejenom frázi „Ok Google“, ale také například v momentě, kdy posloucháte rádio a zobrazuje vám název skladby na displeji)
 • funkce “Active Edge” (hrany displeje podporují gesta por vyvolání různých funkcí)
 • podpora Google Lens (stačí fotoaparátem namířit na různé objekty jako knihy nebo památky a na displeji se vám o nich automaticky zobrazí informace)

Menší Pixel 2 přichází ve třech barvách – černá, bílá a modrá. Cena se zastavila na $649 za 64GB model a na $749 za model se 128GB úložištěm. Větší Pixel 2 XL je možné zakoupit buďto jen v černém nebo bílém barevném provedení. Cena startuje na $849 za 64GB variantu a končí na $949 za 128GB úložiště. Telefon jsou je možné na stránkách Googlu zakoupit už nyní a společnost by měla telefony rozeslat 17. října.

Související články

Dnes nejčtenější