Zavřít reklamu

V minulých týdnech jste pravděpodobně v některém z médií zaregistrovali, že se v Kalifornii rozhořely největší požáry v historii státu. Ty si bohužel vyžádaly řadu obětí a zanechaly za sebou nepředstavitelnou spoušť, se kterou se budou Američané žijící v těchto končinách ještě dlouhou dobu vypořádávat. A právě do těchto míst se před pár dny vydal fotograf portálu CNET James Martin, aby v nich jednak zachytil hrůzy, které požár napáchal a druhak pořádně otestoval fotoaparát nového iPhonu X.

Jamese Martina si možná pamatujete díky jeho testování fotoaparátu iPhonu 8 Plus, o kterém jsme vás informovali před více než měsícem. Tehdy byl z “pluska” doslova unesený a nešetřil na jeho adresu superlativy. Když se tak naskytla možnost otestovat fotoaparát iPhonu X, neváhal ani minutu.

Při testu zachytil hrůzy způsobené požárem

Protože žije Martin v oblasti San Francisca, které je od oblasti největších požárů vzdáleno co by kamenem dohodil, rozhodl se Martin zdokumentovat právě devastace s požárem spojené. Spojil se proto s organizací EPA, která má na starost likvidaci nebezpečných chemikálií a nebezpečného odpadu, který by mohl zničenou krajinu zdevastovat ještě více, a s nimi vyrazil na postižená místa v okrese Sonoma.

Zrcadlovku můžete nechat v klidu doma

Když na místo dorazili a technici z EPA začali pracovat, pustil se Martin do práce a začal okolní scenérii fotografovat a natáčet. A právě v tuto chvíli začal novému iPhonu X přicházet na chuť. “Po první půlhodině fotografování a natáčení jsem si uvědomil, že nepotřebuji digitální zrcadlovku, kterou s sebou vždy beru. iPhone X totiž dělá přesně to, co potřebuji,” pochvaloval si nový iPhone.

Zatímco lidé z EPA neúnavně pracovali, James jim tiše přihlížel a všechny jejich postupy dokumentoval. Díky jeho záběrům si tak nyní můžeme udělat obrázek o tom, co vše je po katastrofě takového měřítka potřeba udělat, aby se tam mohl navrátit život. Krom likvidace nebezpečného odpadu a chemikálií totiž zkoumají i to, zda je ovzduší o oblastech vhodné k návratu obyvatelstva či zda je potřeba celou oblast ještě nějak provizorně zabezpečit.

Vraťme se ale k samotnému fotoaparátu iPhonu X, ten totiž Jamese skutečně nadchl. “Nafotil jsem za ten den několik set fotografií a udělal na nich jen základní úpravy pro kontrast, barvu a sytost ať už přímo v iPhonu X nebo v Adobe Lightroom. Velmi často jsem také používal režim Portrét. Poté, co jsem si pak doma prohlédl fotografie pozorněji, byl jsem doslova šokován krásou a sílou, která ze snímku zachycených telefonem čiší. Nikdy jsem si nemyslel, že může být oheň ještě strašlivější, než bych si dokázal představit. Tyto obrázky mě o tom však přesvědčily a zajistí, abych nezapomněl,” hodnotí fotoaparát iPhonu X Martin.

Vypadá to tedy, že se Applu podařilo fotoaparát iPhonu X posunout zase o krůček blíž k dokonalosti. Může ho však do budoucna posunout ještě více?

iphone x fotoaparat test

Související články

Dnes nejčtenější

.