Zavřít reklamu

Ačkoliv se dostal nový iPhone X mezi první uživatele teprve v pátek, díky společnostem typu iFixit už známe dokonale jeho vnitřní uspořádání. To určitě některé z vás díky naprosto geniálně vyřešeném vnitřním uspořádání komponent nadchne. Pojďme se tedy na něj rovnou podívat.

Netradičně řešená baterie

Po otevření nového jablečného telefonu vás nejspíš na první pohled zaujme tvar baterie. Ta se totiž skládá ze dvou baterií a je sériově zapojena do tvaru písmene L. Vyplňuje tak opravdu značnou část těla jablečného telefonu. Její kapacita je 2 716 mAh, což je o něco něco větší než u jeho kolegy iPhonu 8 Plus, který má “pouze” 2675 mAh.

Vedle baterie pak můžete vidět opravdu miniaturní logickou desku, která ukrývá i srdce jablečného telefonu čip A11 Bionic. O ní iFixit prohlásil, že je neuvěřitelně prostorově efektivní a její hustota konektorů a komponent je naprosto úchvatná. Applu se totiž do těla iPhonu X, které je skoro stejné jako tělo klasického 4,7” iPhonu, podařilo napasírovat desku dosahující asi 70 % velikosti desky z “pluskové osmičky”. To je bezesporu opravdu heroický výkon.

Nejen velikost baterie vás překvapí

Velmi zajímavý pohled je i na novou TrueDepth technologii, která umožňuje jablečnému telefonu prakticky všechny kooperace s vaším obličejem. Ať už se jedná o přelomové Face ID, ovládání Animoji pomocí obličeje, ukazování notifikací pouze vám či nezhasínání displeje, když z něj zrovna čtete, vše má na svědomí právě ona.

Stejně jako u iPhonu 8 a a 8 Plus naleznete na zadní straně iPhonu X nabíjecí induktivní cívku založenou na standardu Qi. S iPhonem 8 Plus se nové X shodne i ve velikosti RAM paměti. Ta je totiž i u něj velikosti 3 GB.

Přestože byl iFixit vnitřním uspořádáním nové desítky opravdu uchvácen, pro poměrně komplikovanou opravitelnost ji musel ohodnotit známkou šest z deseti, což je tedy lepší průměr. Ačkoliv je totiž podle něj například výměna displeje poměrně jednoduchá a lze ji zvládnout bez zásahu do biometrického hardwaru, některé komponenty v telefonu jsou opravdu složitě nahraditelné a bez profesionálního servisu se nejspíš neobejdete.

iPhone X teardown FB

Související články

Dnes nejčtenější

.