Zavřít reklamu

Jednou z nejzajímavějších novinek iPhonů 8 je funkce bezdrátového nabíjení. To si sice uživatelé Androidu užívají již řadu let a rychlost nabíjení přes nabíjecí podložku není nikterak vysoká, i tak však některé uživatele jistě nadchne a najdou pro něj využití. Například novější typy automobilů tento druh nabíjení podporují a pro uživatele mají připravené speciální přihrádky. A právě na ty se Apple ve svém nejnovějším dokumentu, který o bezdrátovém nabíjení v automobile pojednává, zaměřil.

Jablečná společnost včera zveřejnila seznam výrobců automobilů, kteří vyrábějí auta vybavená bezdrátovou nabíječkou s certifikací Qi, která je kompatibilní s iPhony 8, 8 Plus a budoucím X. Apple se v příručce zaměřil hlavně na to, aby poukázal na případné problémy, se kterými se mohou uživatelé nabíječek v autech potkat. Tím nejpalčivějším je bezesporu velikost přihrádky, která by mohla kvůli rozměrům iPhonu 8 Plus jeho uživatele do značné míry limitovat a znemožnit mu bezdrátové nabíjení. Apple proto radí, aby si na to uživatelé dávali pozor a před koupí auta jste si zkontrolovali, zda vám na přihrádky telefon zapadne.

Automobilky začínají brát bezdrátové nabíjení jako standard

Problém by však neměl podle Applu nastat u společností Audi, BMW, Chrysler, Brod, Honda, Mercedes-Benz, PSA, Toyota, Volkswagen a Volvo. Tyto společnosti podle Applu Qi standard ve spojení s dostačující velikostí přihrádky nabízejí. V příštím roce by se k nim pak měl přidat i Chevrolet, Cadillac, GMS a Buick. Některé jejich vozy už sice bezdrátové nabíjení podporují, nemají však certifikát Qi a tím pádem se nabíjení iPhonu 8 jejich nabíječkami příliš nedoporučuje. Od příštího roku se však i tato skutečnost změní a Qi se stane standardem i u nich.

Pokud se však na nákup nového automobilu nechystáte, nezoufejte. Jak už jsem psal výše, bezdrátové nabíjení není zrovna dvakrát rychlé a pokud máte v autě zásuvku, s klasickým nabíjecím kabelem si budete kvůli rychlosti rozumět podstatně lépe. Záleží tak jen čistě na vás, zda se k bezdrátovému nabíjení necháte zlákat.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: phonearena

Související články

Dnes nejčtenější