Zavřít reklamu

V úterý se konečně konala tolik očekávaná konference cupertinské společnosti, na které světlo světa spatřil prémiový iPhone X s perfektním designem a úžasnými funkcemi. Apple však neměl na konferenci dostatek času na to, aby představil všechny funkce jubilejního modelu. Podívejme se tedy na pět funkcí iPhonu X, o nichž se Apple na keynote vůbec nezmínil. Jsou to jak pozitivní, tak i negativní věci.

Rychlé nabíjení

Začněme nejprve tím pozitivním. Stejně jako iPhone X, tak i iPhone 8 a iPhone 8 Plus podporují rychlé nabíjení. Znamená to tedy, že se zařízení nabije na 50 % během 30 minut. Avšak Apple na svých stránkách upozorňuje: „Testy provedl Apple v srpnu 2017 s předvýrobními iPhony 8, iPhony 8 Plus a iPhony X, softwarem a dodávanými USB-C nabíjecími adaptéry Apple (29W – model A1540, 61W – model A1718 a 87W – model A1719). Testy rychlého nabíjení byly provedeny s vybitými iPhony. Doba nabíjení se může lišit podle prostředí, skutečné výsledky se budou lišit.“ Ačkoliv je rychlé nabíjení úžasná funkce, která nám ulehčí život, pravděpodobně si budete muset nabíjecí adaptéry zvlášť dokoupit. Zatím to nevypadá, že by byl některý z výše uvedených adaptérů dodáván s iPhonem.

Skrytí horního výřezu

V horní části displeje je výřez pro přední kameru a senzory. Pravděpodobně vás napadla otázka, jak to bude vypadat, když se budete dívat na videa, zda půjde výřez vidět či nikoli. Jakmile spustíte video, horní výřez se skryje tak, že namísto stavového řádku se objeví černá plocha, a tak se začne video zobrazovat až za touto oblastí. Pro lepší pochopení se podívejte na obrázky:

Ochrana OLED obrazovky

Pravděpodobně se domníváte, že OLED je dokonalá technologie bez chyby. Ale i OLED panely mají jednu vadu na kráse, a to je takzvané vypalování. Pokud totiž na displeji necháte svítit delší dobu nepohyblivý obsah, dojde právě k onomu vypalování. Po nějaké době se obsah do obrazovky opravdu vypálí, a tak na ní zanechá své obrysy. Apple to však vyřešil tím, že přidal do systému iOS 11 možnost zapnout ochranu proti vypalování. Prozatím není zřejmé, jak přesně Apple nešvar vyřešit, ale snad nám brzy jablečná společnost prozradí, jakou techniku použila. Více si o tom můžete přečíst v našem článku.

Pomalé bezdrátové nabíjení

Všichni jsou sice nadšení z bezdrátového nabíjení, ale pokud se podíváme na specifikace bezdrátových nabíjecích základen od výrobců třetích stran, jejich příkon je pouze 7,5 W. Kdežto bezdrátová nabíječka od Samsungu má příkon 15 W. Znamená to tedy, že iPhone X se nabíjí dvakrát pomaleji než konkurenční vlajkové lodě.

Selfie scény

Vylepšení se dočkala i samostatná aplikace Clips. Jedná se konkrétně o funkci Selfie Scenes, přičemž scény bude snímat přední fotoaparát TrueDepth. Uživatel tak může být ve velkém záběru 360stupňových animovaných krajin. Podrobněji jsme tuto funkci rozebrali v dalším našem článku.

Zdroj: iPhoneHacks

Související články

Dnes nejčtenější