iPhone X a iPhone 8 se nabijí na 50 % během 30 minut

Apple včera na konferenci představil další generace svých produktů. Určitě budete souhlasit s tím, že hlavní hvězdou večera se stal prémiový iPhone X s OLED displejem od okraje k okraji a s bezpečnější biometrickou metodou identifikace osob Face ID. Apple se však nezmínil o tom, že iPhone X a iPhone 8 podporují rychlé nabíjení, což znamená, že obě zařízení se během 30 minut dokážou nabít na 50 %.

Bohužel, rychlé nabíjení nefunguje s nabíječkou, která je dodávána k iPhonům. Abyste mohli telefon rychle nabít, musíte použít napájecí adaptéry 29 W, 61 W nebo 87 W s USB-C. Adaptéry USB-C jsou například u MacBooku a MacBooku Pro.

Představení iPhonu X na konferenci v divadle Steva Jobse:

Úplně nejlevnější je 29W USB-C napájecí adaptér pro MacBook, který stojí 1 590 Kč. Potom 61W USB-C napájecí adaptér pro 13palcový MacBook Pro vyjde na 2 290 Kč a 87W USB-C napájecí adaptér pro 15palcový MacBook Pro vyjde na 2 590 Kč.

Jestliže tedy chcete použít výše uvedené adaptéry, budete ještě potřebovat kabel USB-C/Lightning. Metrový kabel vyjde na 799 Kč a dvoumetrový na 1 090 Kč. Znamená to tedy, že nejlevnější řešení pro rychlé nabíjení iPhonu vyjde na 2 398 Kč.

Oba modely podporují bezdrátové nabíjení, a tak můžete použít bezdrátovou nabíjecí základnu kompatibilní s technologií Qi. V Online Apple Storu se objevily dvě nabíjecí podložky, a to Belkin a Mophie. Oba doplňky uvádí, že podporují vysokorychlostní bezdrátové nabíjení, ale k dispozici budou až později v tomto roce.

iPhone X FB

Zdroj: MacRumors

Leitz
Vstoupit do diskuze (20)

Diskuze

  Tadeáš Mandík

  Takže na 100% něco kousek přes hodinu ?

  Reagovat

  Bylo to řešeno zde hodněkrát jak se nabíjí telefony , ze začátku se dobíjí baterie rychleji a ke konci to je pomalejší takže když se nabije na 50% za půl hodiny neznamená že se do 100% nabije za něco málo přes hodinu. jde o tom jak to zase Apple myslel jsou to zatím pouhá slova uvidíme v praxi . Jde o to při kolika % se dá telefon na nabíječku jestli to je z 0-50% za půl hoďky OK jestli to je z doporučených třeba 20% na 50% tak to moc OK není . Ale to se všechno uvidí z praxe

  Reagovat
  Jarda Wacátko

  A jak dlouho se nabijí předchozí modely?? podle mě za 30min mám na iPhonu 7 taky 50%? neměli z čeho udělat senzaci tak hodili na iPhone 7 dozadu sklo a řekli za 30min mas 50% baterky. Jobs se musí obracet v hrobě …

  Reagovat

  Medzi nami iPhone SE – nabíjačka pre iPad – po hodiny 63 %, manželkina 6-Ka na 54 %. Čo chcel autor naznačiť? Že nový „super“ iPhone – padlo – je pomalší? Ale prabda s SE v člne moc nenaveslujem ;0(

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz