Zavřít reklamu

Odebrání 3,5mm jack konektoru, ke kterému se Apple odhodlal poprvé v roce 2016 v iPhonů 7 a 7 Plus, vyvolalo mezi zákazníky vcelku slušné pozdvižení, což mělo za následek mnoho ostré kritiky právě na adresu jablečné společnosti. Mnoho uživatelů se totiž nemohlo a vlastně ani doteď nemůže smířit s tím, že jacku přímo v iPhonu odzvonilo a jediná možnost, jak si k telefonu připojit klasická drátová sluchátka s tímto konektorem je přes speciální adaptér. Ten sice přibaluje k novým iPhonům do krabiček, prodává jej samozřejmě ale také samostatně jakožto příslušenství v obchodech. Pokud si však myslíte, že o tento doplněk nemůže být příliš velký zájem právě kvůli tomu, že jej Apple rozdává k iPhonů zdarma, pletete se. 

Řetězec Best Buy je v USA jedním z největších maloobchodních prodejců elektroniky s tržním podílem zhruba 20 %, což je na nabytém americkém trhu velmi slušné. Best Buy má ve své nabídce samozřejmě i produkty od Applu, které nabízí poměrně často za velmi příznivé ceny, díky čemuž u nich zaznamenává skvělé prodeje a to samozřejmě u všech kategorií. A co vládne kategorii příslušenství? Možná tomu nebudete věřit, ale je to dle výzkumu společnosti Ceros právě adaptér Lightning to 3,5mm jack. Žádný nabíjecí kabel Lightning či adaptér USB-C pro MacBooky či nic podobného. Vládcem příslušenství je produkt, který je v očích mnoha lidí nenáviděný a kterému se konkurence v čele se Samsungem nahlas směje. 

Dá se očekávat, že skvělých prodejů se 3,5mm jack adaptér těší i v dalších obchodech včetně Apple Storů a online obchodu Applu, což samozřejmě Applu generuje velmi slušné zisky. Výrobní cena adaptéru totiž rozhodně nebude nikterak vysoká a přestože jej prodává jen za 9 dolarů, respektive 279 korun, musí na něm díky velkým prodejům bohatnout. 

Prvními iPhony bez 3,5mm jacku byly „sedmičky“ z roku 2016:

Geniální tah Applu?

Není tomu tak dávno, co se ve světě začaly šířit zvěsti o tom, že Apple přestane přibalovat adaptér k iPhonům a že tento trend by měl začít již u iPhonů letošních. A právě skvělé prodeje tohoto produktu by mohly být jedním z důvodů. Jelikož zákazníci ukázali, že je jsou ochotní nakupovat ve velkém, mohl se Apple zkrátka rozhodnout k tomu, že se jejich prodeje pokusí ještě více rozpumpovat. Zda tomu tak ale skutečně bude se dozvíme až za pár týdnů při představení nových telefonů. 

lightning-to-3-5mm-headphone-jack-adapter-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.