Zavřít reklamu

Čínské Xiaomi se snaží trumfnout Apple prakticky všude, kde to jde. Svědčí o tom i jeho nejnovější počin, který vám nejspíš vyrazí dech. Doposud jsme se totiž setkávali spíše se snahou porazit Apple na bitevním poli se smartphony. Situace na frontě se však poněkud změnila a Xiaomi vytáhlo o poznání větší kalibr – nový notebook. Tím by rádo přetlačilo jablečné MacBooky.

Originalita se nenosí

Pokud se vám zdá první odstavec jako úryvek ze sci-fi knihy, vězte, že to nejlepší vás teprve čeká. Ještě totiž nevíte, že nový Mi Notebook Pro, jak svůj notebook čínský výrobce elektroniky nazval, kopíruje takřka do posledního puntíku design nejnovějšího MacBooku Pro ve vesmírně šedé variantě.

Takto vypadá Mi Notebook Pro:

Takto vypadá MacBook Pro (s Touch Barem, kterým notebook Xiaomi nedisponuje):

Hardwarově slušný kousek

Nový notebook od Xiaomi disponuje kromě celokovového těla i 15,6“ displejem s úzkými rámečky, které vypadají takřka stejně jako na Retina displejích (displej má však „pouze“ Full HD), či podsvícenou klávesnicí. O zvuk se starají reproduktory Harman Infinity, které zvládají Dolby Atmos. V čem se však notebook od MacBooku značně liší, je systém portů. Na těch totiž lidé ze Xiaomi nešetřili a do vínku mu dali hned sedm portů – dvakrát USB-C, dvakrát USB 3.0, HDMI port, slot pro SD karty a 3,5mm jack konektor pro sluchátka. Nesetkáte se tak s nepříjemnou situací, kdy musíte kvůli chybějícímu portu dokupovat nejrůznější redukce.

Co se týče hardwarové stránky, ani tady notebook nepokulhává. Jeho srdcem je nový osmijádrový procesor Intel Core i7, kterému zdatně sekunduje solidních 16 GB RAM paměti. O grafiku se pak stará grafická karta NVIDIA GeForce MX150. Notebook také disponuje SSD úložištěm o velikosti 256 GB.

Největším lákadlem, na které chce Xiaomi své zákazníky přilákat, je bezesporu vcelku přijatelná cena. Ta by měla začínat na 850 dolarech a končit zhruba na 1075 dolarech. Falešný MacBook Pro od Xiaomi vás tak vyjde v porovnání s novými MacBooky Pro o poznání levněji. Zda se však tato investice vyplatí si úplně tvrdit nedovolím.

Zdroj: verge

Související články

Dnes nejčtenější