Zavřít reklamu

Mnohdy je až k nevíře, do jakého extrému jsou ochotni výrobci smartphonů zajít, aby pro své produkty našli odbyt. Na kopírování použitých technologií a systémových vychytávek jsme si už za ty léta nejspíš zvykli, kopírování designu telefonu však alespoň v některých z nás pořád smíšené pocity plné otázek vyvolává. Přesně takové pocity v nás pak může vyvolat novinka, kterou včera představila společnost Xiaomi. Její nový model Mi A1 je totiž až moc podobný jablečnému modelu 7 Plus.

Kroku Xiaomi se pravděpodobně nemůžeme ani divit. Sedmičková řada jablečných iPhonů si vede na světovém trhu více než dobře a zákazníci na ní oceňují krom kvalitní výbavy a skvělého operačního systému i velmi povedený design. Právě ten by mohl hrát pro mnoho uživatelů, kteří se nehodlají s cenou „pluskového“ iPhonu smířit, rozhodující roli. Ani hardwarová výbava však k zahození rozhodně není.

Výbava nenadchne, ani neurazí

Protože se jedná o takřka totožnou kopii těla iPhonu 7 Plus, asi vás nepřekvapí rozměr displeje. Ten je totiž i u Xiaomi klasický 5,5“ Full HD se zakřivením na bocích. Klasický kulatý Home Button byste však už hledali marně. Celá spodní strana telefonu je totiž v „klasickém androidím stylu“, tedy se třemi tlačítky vedle sebe. I tak však nevypadá vyloženě špatně, iPhone to však zkrátka není.

Ani duální fotoaparát vás u tohoto modelu pravděpodobně úplně nezklame. Skládá se ze dvou 12 Mpx snímačů, díky nimž byste měli docílit podle slov výrobce perfektní realistické fotografie. Fotoaparát se též chlubí dvojitým optickým zoomem či možností fotit portrétové fotografie (Kde jsme tuto možnost jen viděli?).

Srdcem telefonu by pak měl být procesor Snapdragon 625, kterému budou sekundovat 4 GB RAM paměti. Malým handicapem může být velikost vnitřní paměti. Ta je totiž „jen“ 64 GB bez možnosti rozšíření, což může být pro některé uživatele lehce omezující. Na druhou stranu si však dopřejete poslech hudby ve sluchátkách přes klasického „jacka“ na spodní straně, kterého vám naopak iPhone 7 Plus nenabídne. Dalším drobným nedostatkem, se kterým se však musí u telefonu tohoto typu počítat, je umístění čtečky otisků prstů. Ta se nachází na zadní straně telefonu. Při pohledu na cenovku však nad všemi nedostatky mávnete rukou. Xiaomi by svůj telefon rádo prodávalo okolo 200 Euro, což je na telefon s podobnou výbavou a tak líbivým designem opravdu zajímavá cena. Pokud jste tedy zastánci systému Android (mimochodem, verze Oreo se na telefonu objeví už kolem Vánoc), nepotřebujete stroj za dvacet tisíc a design iPhonu se vám líbí, možná jsme pro vás našli zajímavého adepta. A pozor, na český a slovenský trh by měl dorazit už 12. září, takže není na co čekat.

xiaomi-mi-a1-fb

Zdroj: mi

Dnes nejčtenější

.