Zavřít reklamu

Tablety a notebooky jsou skvělé pro práci. Každý z nich má však svou vlastní sadu výhod, díky kterým se lépe hodí pro různé úkoly. Nemohou dělat všechno stejně, ale je důležité vědět o rozdílech, než si koupíte jeden nebo druhý! V tomto příspěvku na blogu budeme hovořit o tom, v čem jsou tablety a notebooky dobré, abyste se mohli informovaně rozhodnout, které zařízení je pro vás to pravé.

tablet

Výhody a nevýhody tabletu

Výhody tabletu

1. Tablety jsou extrémně přenosné, takže jsou skvělé pro lidi, kteří rádi pracují na cestách. Vzhledem k tomu, že jsou lehké a tenké, lze tablety vzít kamkoli bez velkých potíží. Na tabletu můžete procházet internet, sledovat filmy, hrát hry a číst knihy, ať jste kdekoli.

2. Tablety mají také dlouhou výdrž baterie, takže se nemusíte bát, že se vám uprostřed práce vybije. To je zvláště užitečné, pokud cestujete a nechcete s sebou nosit spoustu kabelů a adaptérů.

3. Tablety jsou také relativně levné. Pokud hledáte zařízení, které vám umožní procházet internet, sledovat filmy a televizní pořady, hrát hry, číst knihy, upravovat dokumenty nebo pracovat na základních projektech, jako jsou excelové tabulky nebo prezentace s kancelářskými produkty Microsoft – pak tablety mohou být cenově dostupnou variantou.

Nevýhody tabletu

1. Tablety mají obvykle menší obrazovky ve srovnání s notebooky. To není příliš velký problém pro základní práci, ale může to být obtížné pro lidi, kteří potřebují více místa na obrazovce nebo si chtějí užít média na svých zařízeních.

2. Tablety mají také obvykle méně úložného prostoru než notebooky. To může být problém, pokud plánujete používat tablet k ukládání velkého množství souborů nebo stahování velkého množství médií.

3. Použití tabletů pro psaní může být obtížnější než používání notebooků. Pokud potřebujete hodně psát, tablet pro vás nemusí být tou nejlepší volbou.

laptop

Výhody a nevýhody notebooku

Výhody notebooku

1. Notebooky jsou obvykle vhodnější pro lidi, kteří potřebují vykonávat intenzivnější práci, jako je úprava videí nebo fotografií, programování nebo hraní her. Díky větší velikosti displeje a výkonnějším procesorům jsou notebooky pro tyto činnosti lepší než tablety.

2. Notebooky mají také obvykle více úložného prostoru než tablety, takže jsou lepší volbou, pokud potřebujete uložit velké množství souborů.

3. Notebooky jsou také skvělé na psaní. Klávesnice notebooků bývají větší než klávesnice tabletů, což usnadňuje psaní dlouhých dokumentů nebo e-mailů.

4. Notebooky se používají snadněji než tablety, když je chcete připojit k externímu displeji nebo větší obrazovce.

Nevýhody notebooku

1. Tablety mají obvykle delší životnost baterie a lze je vzít kamkoli, zatímco notebooky je obtížnější nosit stále s sebou. To se nemusí zdát jako příliš velký problém, dokud se nebudete snažit nosit notebook s sebou celý den a stane se z toho bolest.

2. Notebooky jsou také dražší než tablety. Pro některé to nemusí být problém, ale pokud máte omezený rozpočet, může být pro vás lepší volbou tablet.

3. Notebooky také vyžadují více energie ke svému provozu, takže je nelze vždy používat s bateriemi jako tablety. To znamená, že budete možná muset zapojit notebook pokaždé, když jej použijete, což může být nepříjemnost.

Tablety a notebooky jsou skvělá zařízení, která mají své výhody a nevýhody. Nejsou stejné, takže je důležité vědět, v čem je každý dobrý, než provedete nákup! Pokud potřebujete zařízení, které je dobré pro základní práci a lehkou zábavu, pak může být tablet tou nejlepší volbou, jako je Huawei matepad 11, matepad t10s, ipad 2021 na trhu. Pokud potřebujete výkonnější zařízení pro intenzivní činnosti, jako je hraní her nebo střih videa, pak je lepší volbou notebook, dobrou volbou může být Dell XPS, Huawei Matebook X Pro nebo HP Envy 32.

Nezapomeňte na tyto věci pamatovat, když se rozhodujete mezi tabletem a notebookem – není to tak jednoduché, jako říci, že jeden je lepší než druhý! Obě zařízení mají své vlastní jedinečné výhody a nevýhody, takže se ujistěte, že jste vybrali to, které nejlépe vyhovuje vašim konkrétním potřebám.

Dnes nejčtenější

.