Zavřít reklamu

Cena iPhonu 8 je jedním z největších otazníků tohoto prémiového modelu. Protože bude telefon výbavou opravdu jedinečný, na jeho ceně se to pravděpodobně dost podepíše. Budou ho však lidé i za vyšší cenu, než jsou u ostatních modelů iPhonu zvyklí, kupovat? Analytici po celém světě mají z této otázky velké obavy a jistotou zrovna neoplývají. Vymýšlí proto lepší a lepší strategie, které by mohly Applu při prodejích prémiového iPhonu pomoci.

Některé prodejní strategie jsou opravdu zajímavé a myslím, že bychom se za ně zlobit rozhodně nemuseli. Například britská obchodní společnost Barclays si myslí, že je potřeba k iPhonu 8, který bude stát ve vyšších konfiguracích přes tisíc dolarů, prostě přidat něco navíc. Velmi zajímavou přidanou hodnotou by podle nich mohla být služba Apple Music a zvýšené iCloudové úložiště. Kdyby se totiž prodával iPhone jako celek s těmito produkty, stal by se pro mnoho lidí rázem daleko lákavější. Je však otázkou, zda by Apple takovouto oběť podstoupil. Finance, které mu z iCloudu a Apple Music proudí, totiž nejsou nikterak zanedbatelné. V úvahu tak připadá varianta, že by se s iPhonem „prodával“ jen určitý časový úsek zdarma. K žádné z těchto variant se však Apple pravděpodobně neodhodlá a iPhone 8 bude prodávat jako zcela standardní telefon bez nejrůznějších benefitů.

Rendery iPhonu 8 od Martina Hájka:

Budou zákazníci ochotni platit?

Analýzy, které jsou na toto téma zpracovány, jsou sice velmi zajímavé, prodejní politiku Applu však pravděpodobně ani za mák nepozmění. Je totiž celkem jasné, že plán Applu, za jakou cenu bude nové telefony prodávat, se rýsoval už delší dobu a zahrnoval veškerá rizika spojená s prodeji, vysokou cenou a dalšími faktory, které by se mohly na prodejích podepsat. Cena, kterou tak Apple nastavil, bude pravděpodobně tou nejlepší alternativou, kterou zákazníci přijmou bez větších problémů. A to pravděpodobně i přes to, že se většina dotazovaných velké investici do iPhonu 8 bránila. Technologie, které přinese, budou totiž podle všech informací tak strhující, že většin uživatelů, kteří dříve zaplatit vysokou sumu nechtěli, prostě strhne. Třeba se však Apple ve svých výpočtech opravdu spletl a po pár týdnech či měsících svůj záměr přehodnotí. Nechme se však překvapit, s čím na nás 12. září vyrukuje.

iphone 8 fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9to5mac

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější