Zavřít reklamu

Spojení iPhone 8 a vysoká cena jde ruku v ruce prakticky od první zmínky o něm. Spekulací bylo plno. Někteří přísahali, že se cena nezvedne a iPhone 8 začne na ceně standardního iPhonu.  Jiní by zas dali ruku do ohně za cenu kolem 1200 dolarů. Doposud jsme si mezi těmito tábory mohli vybrat ten, kterému přiřkneme naše sympatie. Nyní se však podařilo redaktorovi z věhlasného plátku New York Times skutečnou cenu vypátrat.

Když jste americký novinář, píšete pro věhlasný deník a máte za svou kariéru vybudované styky a přátele tam, kam se jiný smrtelník nepodívá ani ve snu, jde všechno tak nějak líp. Příkladem toho je novinář Brian X. Chen. Ten ve svém článku „Dear iPhone: Here´s Why We´re Still Together After 10 Years (v překladu „Drahý iPhone: Zde je důvod, proč jsme i po 10 letech stále spolu“) sepsal velmi hezky všechny své myšlenky, zkušenosti a zajímavosti, které nebyl za dobu používání a vlastní i dobu existence iPhonu. Nezapomněl vyzdvihnout velká jména ani kladné vlastnosti celého přístroje. Proč o tom ale píšu. V jeho řádcích se občas zmiňuje i o lidech z Applu, kteří mají do jistých pro nás velmi zajímavých kruhů vhled.

Návrh, jak by měl vypadat iOS 11 na iPhonu 8 od Maxe Rudberga

 

Cena je nakonec poměrně příznivá

Jeho přátelé z jablečné společnosti si nepřejí být kvůli vyneseným informacím jmenováni. Není se čemu divit. V jeho článku totiž odhalili cenu toho, na co zřejmě všichni netrpělivě čekáte. Dámy a pánové, iPhone 8 by měl v nejnižší variantě paměti začínat na rovných 999 dolarech. U dalších kapacit se pak bude samozřejmě zvyšovat úměrně i cena. I tak je však cena 999 dolarů vcelku zajímavá. Je sice vysoká, není to však astronomických 1200 dolarů a výš. Proč však tento „odhad“, jak tento článek určitě někteří nazvete, píšu? Protože jsou informátoři deníku New York Times na výsost spolehliví a jejich informace jsou ve většině případů pravdivé.

Reálné fotky iPhonu 8 získané BGR:

 

Pokud je vynesená informace pravdivá, což je opravdu velmi pravděpodobné, znamenalo by to jediné. Ceny iPhonů 7s a 7s plus by začínaly na klasických cenách loňských modelů, tedy v rozmezí zhruba 649 dolarů za model „nejhorší“ (iPhone 7s 32GB) až 969 dolarů za nejvyšší třídu (iPhone 7s Plus 256GB). Za tuto cenu by byly nové telefony více než zajímavé. Minimálně kvůli novému procesoru a bezdrátovému nabíjení, které by se v nich mělo objevit pravděpodobně také.

Uvidíme, zda jsou tyto informace, pravdivé. Jak už jsem psal výše, vzhledem k opravdu kvalitnímu zdroji a i k pokročilé době, která iPhone 8 pomalu tlačí, aby zaklepal na naše dveře, si troufám říci, že ji můžeme brát za konečnou.

iphone 8 fb

Dnes nejčtenější

.