Zavřít reklamu

O tom, že se u nového iPhonu 8 dočkáme zřejmě i nové a o poznání vyšší ceny, se spekuluje prakticky od prvních úniků informací o něm. Není se čemu divit. Nová vlajková loď společnosti Apple by měla díky novinkám, které přinese, strčit své starší kolegy hravě do kapsy. Tuto myšlenku sice razí Apple prakticky od počátku výroby jablečných telefonů, letošek však přinese revoluci o poznání větší. Jsou však i zákazníci ochotni tento fakt zkousnout a zaplatit si za prémiový model vyšší cenu? Nejnovější průzkumy ukazují, že tomu tak úplně není.

Bude o iPhone 8 vůbec zájem?

Finanční společnost Barclays provedla ve světě průzkum, ve kterém se snažila zjistit ochotu zákazníků si za prémiový model připlatit. Výsledky, které po analýze všech údajů vzešly, však Applu radost neudělají. Pokud bude totiž cenovka vyšší než 1000 dolarů, sáhne podle dostupných informací po telefonu pouze 11% respondentů. Jablečnou společnost však může těšit alespoň fakt, že se do těchto 11% započítávají jak stávající uživatelé iPhonů, tak i lidé fungující na systému Android.

Možná se ale vlastně asi čemu divit. Například konkurenční Samsung prodává svůj nejnovější Galaxy S8, který je též velmi povedeným kouskem, za „pouhých“ 850 dolarů. Nabízí se tedy otázka, co vše nabídne iPhone 8 navíc, aby se investice v řádu stovek dolarů vyplatila víc, než koupě Samsungu.

To, že není odhadovaná cena iPhonu 8 úplně adekvátní, naznačují i další data. Z těch analytici zjistili, že ochota lidí si za telefon připlatit je v dnešní době daleko vyšší, než tomu tak v letech minulých. I přesto však cenu iPhonu 8 považují za přehnanou.

Apple si však za rámeček nedá ani třetí a poslední statistiku. Ta totiž jasně říká, že se o nový model zajímá „pouhých“ 18% stávajících uživatelů iPhonu. Ostatně, tento údaj můžeme víceméně potvrdit i z našeho pozorování na webu. Články o novém iPhonu 8 jsou sice opravdu masově čtené a dosahují neuvěřitelných čísel, v komentářích se však opravdu často objevují negativní reakce a myšlenky na koupi modelu SE, 7 nebo 7s. I přesto je však potřeba brát všechny tyto výzkumy se značnou rezervou. To, zda se iPhone 8 stane či nestane fenoménem, ukáže až čas.

Koncept z dílny serveru iDropNews, jak by mohl vypadat iOS 11 na iPhonu 8:

 

A co vy? Patříte mezi tu sortu jablečných fanoušků, která kempuje den před spuštěním prodeje před obchodem, abyste svou vysněnou „osmičku“ získali jako první, nebo si její technologie odepřete a vystačíte si s pravděpodobně o poznání levnějším modelem 7s, 7 si SE? Napište nám do komentářů, jak vysokou částku byste byli ještě schopni Applu za jejich nové jablíčko zaplatit.

iPhone 8 concept Obshansky FB

Dnes nejčtenější

.