Zavřít reklamu

Těšíte se na iPhone 8? Pak patříte mezi většinu jablečných uživatelů, pro které je představení nového jablečného telefonu velký svátek. Tím spíš, když se bude letos představovat prémiový model k desátému jubileu představení prvního iPhone. I drtivá většina analytiků si myslí, že bude tento model opravdu výjimečný a Applu přinese nemalé zisky. Najdou se však i takovci, kteří úspěch iPhonu 8 spíše neočekávají a krotí nadšení. Jedním z nich je i největší německá banka Deutsche Bank.

Většina analytiků si myslí, že příchod nové vlajkové lodi společnosti Apple spustí takzvaný supercyklus, který generuje opravdu obrovské prodeje. S ohledem na to, co by měl letošní model přinést za novinky, se zdá být tato varianta vcelku pravděpodobná. Deutsche Bank si však myslí pravý opak.
Věří totiž, že zmiňovaný supercyklus, který se spustil naposledy v roce 2014, letos nepřijde. Apple totiž nenabídne až tak obrovskou změnu, kterou nabídl tehdy s příchodem iPhone 6. Ten totiž vyrazil svým kupcům dech hlavně svou příjemnou velikostí displeje a možnosti zvolit si mezi větší a menší variantou. Do té doby prodávané 4“ iPhony totiž už pro svůj menší displej až tak netáhly a zvětšení na 4,7“, respektive 5,5“ bylo tou správnou vzpruhou.

Podobná věc se však u letošního modelu očekávat nedá. Určitě namítnete, že OLED displej by se dal ke kroku z roku 2014 též přirovnat. Faktem ale je, že vás to tak výrazně, jako změna velikosti displeje, nepoznamená. Alespoň takto si svoji teorii obhajují analytici z již zmiňované banky.

Dalším faktorem, který by mohl prodeje iPhonu 8 ovlivnit, je jiná situace na trhu, než tomu bylo před třemi lety. Největší změnou je prý daleko větší konkurence, nebo chcete-li alternativní nabídka, telefonů z Číny, která je nyní konkurenceschopnější, než kdy předtím.

Jediné, co by mohlo hrát Applu do karet, je to, že průměrný uživatel smartphone vymění svůj telefon jednou za 2,7 roku. V praxi by to pak znamenalo, že přesně ta skupina uživatelů, která pobláznila trh zájmem o iPhone 6, by nyní měla přejít na novější model. V tomto ohledu je ale velice těžké cokoliv vyspekulovat.

Berme německou preciznost tentokrát se značnou rezervou

Když se nad některými argumenty německých analytiků zamyslíme, možná jim v některých věcech dáme za pravdu. Je však velmi pravděpodobné, že se i přes naše případné sympatie z velké části nevyplní. Ve svých analýzách už se totiž přesně tito odborníci spletli například v existenci jacku pro sluchátka u iPhone 7, či výrobě iPhonu 8 jako takového v tomto roce. Ale kdo ví, třeba si tentokrát svými předpověďmi špatnou reputaci napraví. Nebo že by němečtí oligarchové tahali za provázky a „pomluvami“ iPhonu 8 by si jen chystali úrodnou půdu pro svůj AngelaPhone? Nechme se překvapit.

iPhone 8 koncept 3 FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější