iStores.sk
iStores.sk

Google propustil zaměstnance, který kritizoval to, že společnost klade příliš velký důraz na diverzitu

Google propustil programátora jménem James Damore, protože vytvořil desetistránkový dokument, ve kterém odsuzuje společnost za to, že klade důraz na diverzitu. Softwarový inženýr v memorandu, které rozeslal svým kolegům, tvrdí, že z biologického hlediska mají muži větší sklon k práci v technologickém průmyslu než ženy.

O manifestu, který se dostal i do veřejného prostoru, informoval poprvé Motherboard. Poté server Gizmodo zveřejnil kompletní text dokumentu, což vyvolalo ostrou debatu. Spousta technologických společností, jako je právě Google, se snaží zvýšit zastoupení žen v technologické oblasti, což se Damoremu nelíbí.

Dodává, že Google podpůrnými programy pro ženy v podstatě diskriminuje muže. Damore v dokumentu uvádí, že internetový gigant ignoruje biologické rozdíly mezi mužem a ženou.

Google zpočátku zvolil opatrnou reakci. Danielle Brownová, nově jmenovaná viceprezidentka pro diverzitu, ve svém prohlášení uvedla, že Damorovy názory Google neschvaluje, nepropaguje a nepodporuje. Ale na druhou stranu viceprezidentka vysvětlila, že Google je tolerantní k tomu, jaké má člověk názory. „Součástí budování otevřeného a inkluzivního prostředí je podpora kultury, ve které by se měli ti, kteří mají jiné názory, včetně názorů politických, cítit bezpečně,“ napsala. V tomto okamžiku ještě nebylo jasné, k jakým dalším krokům se vedení společnosti uchýlí.

CEO Googlu Sundar Pichai v e-mailu, kterým odpověděl na vzniklou situaci, zdůraznil, že programátor porušil etický kodex firmy, ale nepotvrdil, že by dostal výpověď. Damore však v e-mailu pro Bloomberg uvedl, že dostal výpověď za upevňování genderových stereotypů a porušení kodexu zaměstnance.

„Spousta z věcí, o kterých se mluví v dokumentu, je vhodná k debatě, ať už s nimi většina lidí v Googlu souhlasí či nikoliv. Nicméně některé části dokumentu porušují kodex zaměstnance a podporují škodlivé stereotypy týkající se mužů a žen na pracovišti, což silně překračuje hranice,“ napsal Sundar Pichai ve vnitrofiremním e-mailu.

Všechno zlé je pro něco dobré. Díky mediální kauze Damore dostal nabídku na novou práci. Usiluje o něj zakladatel Wikileaks Julian Assange.

google fb

Leitz
Vstoupit do diskuze

Diskuze

  Google musi na vsetkych frontach dokazovat ze je to sracka. Stastie ze vyhladavac, im poskytuje data na smirovanie a z toho su prachy, inak by dojebali aj ten.

  Korporace a jejich spicky (elity) vyhlasily valku stredni tride, svoboda slova sla do kopru jako prvni.
  Bohuzel v tom neni Google sam, takhle infikovana je dneska kazda vetsi korporace, jsou podelani vzeprit se totalite a tomu jednomu spravnemu nazoru.
  Zasrany neomarxisti :-/

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek