Zavřít reklamu

Chystaný iPhone 8 nebude levnou záležitostí. Ne že by předchozí modely kralovaly žebříčkům levných smartphonů, i cena aktuálního iPhonu 7 je relativně vysoká, nový model však posune laťku ještě o kus výše. Již dlouho se spekuluje o tom, že by se základní modely měly prodávat kolem 30 tisíc korun. Zda to tak opravdu bude, či nikoliv, se dozvíme za nějaký měsíc a kousek. Včera se však na webu objevil komentář jednoho vysoce postaveného manažera z Foxconnu, který vysvětluje, proč bude iPhone 8 dražší, než byly jablečné telefony doposud.

Hlavním důvodem, proč bude cena nového iPhonu vyšroubovaná do zatím nevídaných výšin, je displej. Nový OLED panel je dražší sám o sobě, to ovšem není hlavní důvod. Problém je s jeho výrobou, která je extrémně náročná a výtěžnost výroby je tak relativně nízká.

Podle již zmiňovaného manažera, je výroba velmi složitá, neboť si klade velmi vysoké nároky na přesnost výrobního procesu. Součástí výroby je proces speciálního řezání, který tvaruje zobrazovací panel displeje do požadované podoby, v tomto případě s výřezem na horní straně displeje. Tento krok je velmi náročný, neboť často dochází k poškození celého panelu. Podle informací z výroby tímto krokem neprojde zhruba 40% všech panelů, ztráty jsou tedy obrovské. To se pak logicky projeví na výsledné ceně…

iphone 8 fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější