Zavřít reklamu

Philips začal prodávat první chytrý zubní kartáček ze své dílny už před rokem, tento týden představil jeho nástupce. Dostal nezvykle složitý název Sonicare DiamondClean Smart Sonic. Samozřejmostí je možnost spárovat jej se smartphonem, v balení jsou pak k nalezení výměnné nástavce s čistícími štětečky a kelímek, přes nějž se kartáček indukčně nabíjí.

Stejně jako jeho předchůdce, i letošní DiamondClean se může pochlubit celou řadou senzorů, které v reálném čase monitorují uživatelovo čištění zubů. Data se okamžitě ukazují v aplikaci pro iPhone nebo Android Philips SoniCare. Člověk se tak snadno může dozvědět, která místa vyčistil důkladně a jež naopak zanedbal. Záznamy se dají porovnávat i v dlouhodobém časovém horizontu.

Novinkou oproti předešlé generaci je mikročip zabudovaný v každém nástavci, prostřednictvím něhož je sledování příslušných dat o poznání přesnější. Kartáček dokonce sám rozpozná, kdy je čas nástavec vyměnit, a uživatele na to s předstihem upozorní.

K pohodlnému nabíjení kartáčku Philips přibalil zmíněný skleněný kelímek. Stačí jej zapojit do zásuvky a po umístění dovnitř se baterie kartáčku začne automaticky dobíjet. Součástí balení je i cestovní pouzdro a USB kabel, který umožňuje baterku dobít v případě, že zrovna nemáte kelímek po ruce. Na jedno dobití by však měla vydržet dlouhé dva týdny.

Chytrý kartáček je k dostání bílé, černé, růžové nebo stříbrné barevné variantě. V Česku se prodává za cenu v rozmezí zhruba 3 a půl až 5 a půl tisíce korun. Philips není zdaleka první společností, jež s podobným zařízením přišla. Svůj chytrý zubní kartáček už delší dobu nabízí například Oral-B, který má několik modelů, jež vyrábí ve spolupráci s více firmami.

philips-kartacek-fb

Dnes nejčtenější

.