Zavřít reklamu

V tomto článku vás rozhodně nemíníme nabádat k protizákonným činnostem. Zkuste si ale představit následující situaci: znáte někoho, kdo změnil kódový zámek ke svému iOS zařízení, a zapomněl ho. Nebo jiný scénář: dítěti se nějakým zázrakem podařilo nastavit číselné heslo k iPhonu či iPadu a vy se do něj již nemůžete dostat. Co dělat? Vzhledem k tomu, že půjde o odemčení zařízení, které vlastníte, není potřeba obcházet zámek iCloudu. Poradíme vám, jak získat zpět přístup k iOS zařízení, které legálně vlastníte.

iTunes

Pokud jste svůj iPhone či iPad synchronizovali s iTunes, můžete prostřednictvím této služby obnovit své zařízení. Dojde ale k vymazání dat od poslední provedené zálohy.

Připojte své zařízení k počítači, na kterém jsou spuštěny iTunes. Jakmile se na displeji vašeho zařízení objeví pokyny k nastavení, klikněte na tlačítko „Obnovit“ (nikoliv na „Obnovit ze zálohy).

Restore iPhone iTunes

Při zapnuté funkci „Najít iPhone“

Pokud jste přes iCloud zapnuli funkci „Najít iPhone“, můžete jejím prostřednictvím zařízení smazat a obnovit. Funguje to ale pouze v případě, že je připojené k internetu přes bezdrátovou síť. Stačí jen postupovat podle pokynů a poté zařízení buďto obnovit z existující zálohy, nebo nastavit jako nové.

Erase iPad

A co když všechno selže?

Pokud žádná z uvedených možností nefungovala, existuje ještě režim obnovy. Jak na něj?

Připojte dané zařízení k počítači a spusťte iTunes. Na zařízeních s mechanickým home buttonem stiskněte zároveň home button a vypínací tlačítko, dokud se na monitoru počítače neobjeví karta s možnostmi obnovení.

Restore screen iPhone iTunes
iTunes Restore Mode

Pokud vlastníte iPhone 7 a novější, stiskněte a podržte zároveň vypínací tlačítko a tlačítko pro snížení hlasitosti, dokud se neobjeví požadovaná obrazovka. V iTunes pak klikněte na „Obnovit“ a postupujte podle pokynů.

Passcode iPhone fb

Dnes nejčtenější

.