Zavřít reklamu

Současné teploty sahající kolikrát až hluboko pod bod mrazu donutí většinu z nás obléct si ty nejteplejší mikiny, pořádné zimní bundy, nasadit čepice, šály a dokonce i rukavice. Právě rukavice ale mohou v mnoha ohledech představovat problém, protože se s nimi stává náš telefon takřka nepoužitelný. Často tak řešíme dilema, zda při potřebě odepsat na zprávu či přijmout hovor rukavici sundat, nebo veškerou činnost spojenou s telefonem nechat až na dobu, kdy budeme v teple. Právě z tohoto důvodu vznikly dotykové rukavice, se kterými lze v rámci mezí smartphony ovládat. Bohužel ale drtivá většina z nich funguje kolikrát omezeně, psaní s nimi na virtuální klávesnici systému je takřka nemožné a po čase na ně dokonce přestane telefon ve většině situací reagovat. Leckdo by tak mohl říct, že dotykové rukavice jsou nepoužitelné. Ve své podstatě jsem si myslel totéž, tedy dokud jsem nevyzkoušel MUJJO aneb dotykové rukavice, které jsou takřka dokonalé.

MUJJO je holandská firma, která je už od samotného počátku éry dotykových rukavic mistrem ve svém oboru. Osobně jsem vsadil na klasické látkové jednovrstvé rukavice, které jsou elegantní a neutrální zároveň, a tak se hodí v podstatě k jakémukoli oděvu. Výhoda MUJJO spočívá hlavně ve speciální tkanině, která je ještě souměrně propletena stříbrem omotaným nylonovým vláknem. Zmíněná kombinace zajišťuje, že narozdíl od klasických rukavic se dotyková vrstva neošoupe a displej bude na rukavice reagovat i po několika letech. Další benefit spočívá v ovládání, kdy je možné se displeje dotýkat nejenom špičky prstů, ale v podstatě celou rukou, tedy jakoukoli částí rukavic a vždy bude dotyk přesný. Použít lze také několik prstů najednou – dotykové jsou naprosto všechny a po celé své ploše.

Rukavice Mujjo ale mají ještě jednu velkou výhodu. Celá plocha dlaně a velká část prstů je totiž poseta speciálními dotykovými body ze silikonu, které zajišťují, že vám telefon nebo tablet z rukavic jen tak nevyklouzne. Ve skutečnosti bych to ale charakterizoval spíš tak, že telefon drží v dlani s rukavicemi jako přikovaný, a to hlavně v případě, že na něm nemáte žádný obal.

Spodní část rukavic obepínající zápěstí je zdobena koženým lemováním a zapínáním v podobě magnetického cvočku. Výhodou Mujjo je také jejich elasticita, a to především zmíněné spodní části, kterou snadno přetáhnete přes Apple Watch nebo jiné hodinky a padnou tak i na silnější zápěstí. Uvnitř jsou rukavice obzvlášť příjemné a působí hřejivým dojmem. Jednovrstvá varianta je ale vhodná spíše do města, když se rtuť na teploměru pohybuje okolo nuly. Do větších mrazů, například na hory, se vyplatí si pořídit dražší variantu s dvouvrstvou vložkou.

MUJJO dotykove rukavice 5

Dotyk s rukavicemi funguje naprosto bezproblémově a poměrně dobře lze psát i na klávesnici iPhonu. Nicméně je důležité si zvolit správnou velikost (na výběr jsou tři – S, M, L), protože jinak se rukavice u rukávů shrnují a ani v konečcích prstů nemáte takový cit. Dobrou zprávou je, že Mujjo nevadí dokonce ani tvrzené sklo nalepené na displeji, protože i s ním reaguje telefon na dotyky stoprocentně, což jen dokazuje, jak kvalitně zpracované rukavice jsou.

Problém však nastává v momentě, kdy chcete používat iPhone 7/7 Plus nebo 8/8 Plus. Zmíněné modely totiž disponují kapacitním domovským tlačítkem a s tím si bohužel horko těžko poradí i rukavice Mujjo. Home button reaguje jen při skutečně silném stlačení. Nicméně na stejný problém narazíte s jakýmikoli dotykovými rukavice a na vině je tak samotný Apple a jeho technologie. Bohužel ani speciální tkanina s vetkanými vlákny, kterou se rukavice Mujjo mohou pochlubit, neodstraňuje tento neduh nové generace domovských tlačítek.

Na druhou stranu pokud vlastníte iPhone X, jsou rukavice Mujjo naprosto ideální. Absence kapacitního home buttonu spolu s Face ID je totiž jako dělána na zimní období, a tak si při ovládání telefonu vystačíme skutečně jen s klasickými dotyky na displeji. Pochopitelně jsou rukavice vhodné i pro majitele iPhonů 6s, SE a starších, které novým domovským tlačítkem nedisponují. Jestliže tedy hledáte skutečně kvalitní chytré rukavice, jejichž dotyková vrstva se časem neošoupe a bude fungovat i po několika letech a zároveň vám ještě důkladně zahřejí ruce, pak jsou Mujjo určitě správnou volbou, do které se vyplatí investovat.

MUJJO dotykov rukavice FB

Související články

Dnes nejčtenější

.