Zavřít reklamu

O tom, že je umělá inteligence opravdu velmi užitečným pomocníkem, nemůže být pochyb. Microsoft si je této skutečnosti velmi dobře vědom a proto vytvořil aplikaci, která mnoha lidem usnadní život. Pro slepce může dokonce znamenat výrazný životní posun k lepšímu. A co víc, stačí vám k tomu jen iPhone s funkčním fotoaparátem.

Celé kouzlo spočívá v tom, že vám aplikace slovně okomentuje věci, které zaměříte optikou fotoaparátu. Telefon se tak rázem promění ve vaše další oko, které je opravdu velice inteligentní. Nejen, že rozezná náhodné objekty, nápisy nebo čárové kody v obchodech, dokáže dokonce i identifikovat lidi. Aplikace vám o nich poví veškeré informace, které by se mohly v danou chvíli hodit. Začne u oblečení, pokračuje přes věk a skončí u jejich nálady, kterou odhadne z výrazu jejich tváře. Nová služba též dokáže skenovat dokumenty a rozpoznat americkou měnu. Ostatně, obrázek si můžete udělat sami z tohoto krátkého videa.

Vývojáři jsou spokojení

„Doposud využívali všichni testeři automatické čtení a skenování dokumentů. Hlavní silou je však rozpoznávání obličejů. Snažili jsme se tuto funkci udělat co možná nejsvižnější a myslím, že se nám to podařilo celkem dobře. Rozpoznání obličeje trvá několik milisekund, po jejichž uplynutí uslyšíte výsledek. Celá aplikace je o rychlosti, jinak by byla zbytečná. S výsledkem jsme ale spokojeni,“ rozpovídal se o vývoji Seeing AI, jak zní oficiální název aplikace, její vedoucí vývojář.

Namítáte, že podobné aplikace už dávno jsou? Takováto rozhodně ne. Jedině Seeing AI vám totiž řekne, jak lépe zaměřit fotoaparát, aby byl výsledek přesnější. Minimálně slepým lidem toto upřesňující navigování velmi pomůže.

 

Seeing AI je opravdu neuvěřitelně inteligentní a úžasná ukázka toho, jak může být umělá inteligence využívána k ulehčení běžného života všem lidem na planetě. Bohužel je zatím dostupná pro americký App Store ale kdo ví, třeba ji Apple postupem času uvolní i do dalších zemí. Češtinu sice téměř s jistotou nepřinese, na druhou stranu dokáže velmi pomoci i v angličtině.

Seeing-AI-fb

Dnes nejčtenější

.