Zavřít reklamu

Fortnite si od svojho oficiálneho spustenia rýchlo získal stovky a tisíce nadšencov, ktorí herným titulom prakticky žijú. No ako tomu býva zvykom, každé plus má svoje proti a preto sa nájde veľké množstvo ľudí, ktoré má túto hru takpovediac v zuboch. Pred niekoľkými mesiacmi sme vám priniesli informáciu o zakladaní petícií na zrušenie hry Fortnite, ktorých dôvodom bolo extrémne odklonenie pozornosti smerom ku hraniu titulu, na úkor každodenného života. Aktérmi vtedajších sťažností boli v drvivej väčšine rodinní príslušníci alebo blízke osoby, ktorým sa nepáčilo, že počin od štúdia Epic Games im kradne svojich blízkych. Zdá sa, že história sa znovu opakuje.

Petície s názvom „Get Rid Of Fortnite“ založené prostredníctvom portálu Change.org aj naďalej pokračujú a čoraz viac naberajú na sile. Fortnitu sa mimo svojej popularity a oslovenia celého videoherného priemyslu podarilo rozdeliť svet na dva tábory. Nadšenci Battle Royale titulu na jednom brehu rieky proti jeho odporcom. Pravdou však je, že Epic Games už čelilo niekoľkým (neúspešným) žalobám v prípadoch ovplyvňovania mladistvých a následným obvineniam podobného charakteru. Vo väčšine prípadov však šlo o naštvaných rodičov, ktorým deti ukradli kreditné karty a následne sa s nimi dosýta vybláznili v sekcii mikrotransakcií. To však samozrejme nie je dôvod tvorcu hry.

Nejedná sa pritom o prvú a určite ani o poslednú petíciu na zrušenie populárnej hry.

Okrem podobných problémov, s ktorými nemá Epic nič spoločné je napríklad závislosť na tejto hre. Každý priemerný hráč však môže súhlasiť s vyjadrením, že ak už je možné prepadnúť videohre, môže sa to stať pri akomkoľvek titule a nie len v prípade ošiaľu posledných mesiacov. Tvorcovské štúdio si preskákalo ťažšími prekážkami ako je niekoľko podpisov na virtuálnom papieri, preto sa možno ani oficiálneho vyjadrenia nedočkáme. Novinky, kauzy a klebety ohľadom Fortnitu počítame každý deň na tucty, z čoho vyplýva tvrdenie, že nejde iba o jednorázový sezónny boom. Uvidíme kedy sa dočkáme nového počinu v hľadáčiku celej videohernej komunity.

Fortnite

Dnes nejčtenější

.