Zavřít reklamu

Kvůli hurikánu Harvey, který pronikl na texaskou pevninu se silným větrem o rychlosti 210 kilometrů za hodinu, vyhaslo už několik životů. Velice špatně na tom je město Houston, které se kvůli tropické bouři ocitlo pod vodou. V následujících 24 hodinách úřady nepředpokládají žádná zlepšení a vyzývají, aby lidé vylezli na střechy svých domů. Apple se snaží pomoci postiženým oblastem tím, že začal přijímat od uživatelů peněžní příspěvky přes iTunes Store. Tim Cook na Twitteru vyzývá uživatele, aby přes iTunes poslali peníze na dobrou věc.


Apple spolupracuje s americkým Červeným křížem, čímž chce pomoct lidem ve zdevastovaných oblastech. Spustil charitativní program, v jehož rámci mohou lidé přes iTunes Store poslat 5, 10, 25, 50, 100 či 200 dolarů. Celá částka poputuje na Červený kříž.

Cupertinská společnost nespolupracuje s Červeným křížem poprvé. Už v minulosti mohli lidé přispívat přes iTunes Store například na pomoc lidem v Japonsku a Ekvádoru, kde škody způsobilo zase zemětřesení. Před nedávnem Apple začal přijímat dary pro South Poverty Law Center.

Bohužel, v České republice nemůžeme přes iTunes Store přispívat na výše uvedené události.

harvey-itunes1-fb

Zdroj: 9TO5Mac

Dnes nejčtenější

.